Torek, 8. 1. 2019, 8.09

Teniški globus, 8. januar

Velik dan za Kajo Juvan, Jakupovićeva izgubila v Hobartu

Dalila Jakupović | Foto Getty Images

Teniška igralka Dalila Jakupović se je v šestnajstini finala poslovila od teniškega turnirja v Hobartu na Tasmaniji. S 6:4 in 7:5 je Slovenko po dobri uri in pol igre premagala Belgijka Kirsten Flipkens. Naša mlada teniška igralka Kaja Juvan se je uvrstila v drugi krog kvalifikacij OP Avstralije, potem ko je premagala nekdanjo dvanajsto igralko sveta.

Uspešen pa je bil slovenski dan v kvalifikacijah za prvi grand slam sezone v Melbournu. Blaž Rola je s 7:5 in 6:3 ugnal Čeha Adama Pavlašeka.

Juvanova v drugem krogu z Brazilko

V ženski konkurenci je Kaja Juvan, nosilka dveh zlatih kolajn z lanskih mladinskih olimpijskih iger v Buenos Airesu, premagala Belgijko Yanino Wickmayer s 4:6, 6:4 in 7:5. Za mlado Ljubljančanko je bila to prva zmaga na članskem turnirju za grand slam. V drugem krogu Juvanovo čaka Beatriz Haddad Maia. Igralki sta se do zdaj pomerili enkrat. In sicer pred kratkim na turnirju v Aucklandu, ko je bila po treh nizih boljša Brazilka.

Klepačeva uspešna v prvem krogu dvojic Sydneyja

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je med dvojicami na turnirju v Sydneyju v prvem krogu, kjer je skupaj s Španko Mario Jose Martinez tretja nosilka, s 7:5, 3:6 in 10:8 premagala Priscillo Hon in Ajlo Tomljanović iz Avstralije.

V drugem krogu se bosta Klepačeva in Martinezova pomerili z Američanko Bethanie Mattek-Sands in Nizozemko Demi Schuurs.

Na turnirju bo v prvem krogu dvojic igrala tudi Velenjčanka Katarina Srebotnik, ki se bo skupaj z Američanko Raquel Atawo pomerila s Kitajko Yifan Xu in Kanadčanko Gabrielo Dabrowski, ki sta prvi nosilki.

Ashleigh Barty (Avs) - Jelena Ostapenko (Lat) 6:3, 6:3;
Sloane Stephens (ZDA/4) - Jekaterina Aleksandrova (Rus) 0:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:3);
Aliaksandra Sasnovič (Blr) - Darja Kasatkina (Rus/8) 6:1, 6:4;
Priscilla Hon (Avs) - Tatjana Maria (Nem) 6:3, 7:6 (7:4);
Hsieh Su-Wei (Tpe) - Danielle Collins (ZDA) 7:6 (7:4), 6:3;