Nedelja, 22. 10. 2017, 18.32

Teniški globus, 22. oktober

Jo-Wilfried Tsonga dobil še svoj četrti finale

tsonga | Foto Reuters

Jo-Wilfried Tsonga je dobil turnir v Antwerpnu, Juan Martin del Potro pa v Stockholmu.

Francoski teniški igralec Jo-Wilfried Tsonga je zmagovalec turnirja ATP v Antwerpnu z nagradnim skladom 660.000 evrov. V finalu je bil 17. igralec sveta, sicer drugi nosilec, boljši od četrtopostavljenega Argentinca Diega Schwartzmana s 6:3 in 7:5. Tsonga je igral v letošnjem četrtem finalu in četrtič osvojil turnir, sicer pa 16. v karieri.

Juan Martin del Potro je zmagovalec turnirja ATP v Stockholmu. Četrti nosilec turnirja z nagradnim skladom 660.375 evrov je v današnjem finalu po uri in 23 minutah premagal prvopostavljenega Bolgara Grigorja Dimitrova s 6:4 in 6:2. Visokorasli Južnoameričan, ki je leta 2009 osvojil odprto prvenstvo ZDA v New Yorku, je v švedski prestolnici dosegel jubilejno 20. turnirsko zmago.

Fant iz BiH Damir Džumhur je po septembrskem zmagoslavju v Sankt Peterburgu osvojil še kakovosten turnir v Moskvi. V velikem finalu turnirja ATP z nagradnim skladom 745.940 dolarjev je 25-letni Džumhur po uri in 39 minutah premagal dve leti starejšega Litovca Ričardasa Berankisa s 6:2, 1:6 in 6:4.