18.03

Petra Kvitova Marija Šarapova Serena Williams

Nedelja, 22. 1. 2012, 18.03

Serena izpadla, Šarapova se je namučila (video)

Na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije je v osmini finala presenetljivo izpadla Američanka Serena Williams. Čehinja Petra Kvitova se ni pustila zmesti proti v zadnjem času odlični Ani Ivanović.

Čeprav 56. igralka sveta Makarova glede na njene pretekle uspehe ne bi smela predstavljati večje ovire 13-kratni zmagovalki turnirjev za grand slam in 5-kratni zmagovalki OP Avstralije, se je zgodilo ravno nasprotno. Rusinja je že v prvih treh krogih prikazala odlično pripravljenost in med drugim izločila rojakinjo Vero Zvonarjevo, v osmini finala pa je vzela še bolj pomemben skalp. Proti Sereni je igrala pametno in nevtralizirala njene močne udarce z osnovne črte. Američanka je dvoboj končala s 37. neizsiljeno napako, igralki pa sta na igrišču preživeli le 82 minut. "Ne vem, kaj naj rečem. To je neverjeten občutek. Zelo sem srečna, da sem končala dvoboj na tak način," je v intervjuju na igrišču povedala Ekaterina Makarova. Na drugi strani je mlajša od sester Williams končala niz 17 zaporednih zmag v Flinders Parku. V letih 2009 in 2010 je dvakrat zapored dobila OP Avstralije, lani pa je v "deželo tam spodaj" ni bilo.

Druga igralka sveta in morda prva favoritinja turnirja Čehinja Kvitova ni dovolila presenečenja Ivanovićevi, čeprav tudi Srbkinja letos v Melbournu igra kot prerojena. Kvitova je gladko dobila prvi niz, v drugem pa je ni zmedla niti osnovnošolska napaka, zgrešen lahek smeš pri izidu 5:3 na servis Ivanovićeve. Slednja se je nato vrnila v igro, v podaljšani igri pa je spet po pričakovanju prevladovala Čehinja.

Med najboljših osem se je uvrstila tudi četrta nosilka Šarapova, ki na zmago na turnirju za grand slam čaka že od leta 2008, ko je bila najboljša ravno v Avstraliji. Proti Nemki Sabine Lisicki je izgubila uvodni niz, v drugem brez večjih težav izenačila, v tretjem pa se je morala pošteno potruditi za četrtfinale. Lisickijeva je imela v tretjem nizu kar šest priložnosti za brejk, a ni izkoristila niti ene.