Sreda, 3. 1. 2018, 21.17

Teniški globus, 3. januar

Peti igralec sveta premočen za Aljaža Bedeneta

Aljaž Bedene | Foto Vid Ponikvar

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v osmini finala turnirja ATP v Dohi izpadel proti Avstrijcu Dominicu Thiemu. Peti igralec sveta in prvi nosilec turnirja v Katarju, vrednega 1.386.665 dolarjev, je Bedeneta premagal s 7:5 in 6:4.

Thiem je v prvem nizu vodil že s 4:1, a je Bedene izenačil na 4:4. Ljubljančan je nato rešil tri zaključne žogice za vodstvo Avstrijca v prvem nizu, četrto pa je Thiem izkoristil. Drugi niz je bil izenačen do desete igre, oba igralca sta do takrat dobila igre na svoj servis, nato pa je prvi nosilec turnirja ob nekaj slabši igri Bedeneta izkoristil drugo zaključno žogo za zmago.

Polona Hercog v četrtfinalu Aucklanda

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno začela novo teniško sezono. Na turnirju v Aucklandu z nagradnim skladom 226.000 dolarjev je bila 26-letnica uspešna tudi v drugem krogu pripravljalnega turnirja za odprto prvenstvo Avstralije, kjer je s 6:4 in 6:2 premagala Belgijko Kirsten Flipkens.

Hercogovo v četrtfinalu turnirja čaka zdaj dvoboj z drugo nosilko turnirja in 14. igralko sveta Nemko Julio Görges, ki je v drugem krogu po 65 minutah igre s 6:4 in 6:0 premagala Slovakinjo Viktorio Kuzmovo, v prvem pa je bila boljša od olimpijske zmagovalke Monice Puig iz Portorika.

Uspešen tudi Rola

Na turnirju serije Challenger v Bangkoku je bil v osmini finala uspešen tudi Blaž Rola. Ptujčan je v osmini finala po dveh nizih premagal Italijana Andreo Arnaboldia (6:4, 6:3).

Belgijska tenisača v Perthu boljša od Avstralcev

Belgijska teniška reprezentanca je na Hopmanovem pokalu v Perthu, neuradnem svetovnem prvenstvu mešanih dvojic, v skupini A premagala Avstralijo s 3:0. Nemška teniška reprezentanca je pred tem premagala Kanado s 3:0.

Halepova prva nosilka OP Avstralije

Romunka Simona Halep je v kitajskem Shenzhenu v drugem krogu premagala domačinko Duan Yingying s 3:6, 6:1 in 6:2 ter ohranila prvo mesto na svetovni teniški lestvici WTA. To pomeni, da bo na uvodnem grand slamu sezone v Melbournu prva nosilka pred Danko Caroline Wozniacki.