Coco Gauff Simona Halep WTA OP Francije

Nedelja, 27. 9. 2020, 22.10

OP Francije, WTA, 1. dan

Za rojstni dan si bo privoščila steklenico vode, podvig ameriške najstnice

Simona Halep | Simona Halep je španski tekmici v prvem krogu prepustila le štiri igre. | Foto Reuters

Simona Halep je španski tekmici v prvem krogu prepustila le štiri igre.

Romunska teniška igralka Simona Halep se je zanesljivo uvrstila v drugi krog tretjega grand slama sezone v Parizu. Prva nosilka je v uvodnem krogu na svoj 29. rojstni dan premagala Španko Saro Sorribes Tormo s 6:4, 6:0. Mlada Američanka Coco Gauff je presenetila deveto nosilko Britanko Johanno Konto.

Murray Andy Pariz Wawrinka
Sportal Andy Murray nemočen v spektaklu dneva v Parizu

Ena glavnih favoritinj turnirja, ki prav danes praznuje 29. rojstni dan, je slabo začela dvoboj in dvakrat izgubila začetni udarec. Španka je povedla s 4:2, nato pa ni dobila niti ene igre do konca dvoboja, ki je trajal uro in 24 minut.

"Najlepše darilo je današnja zmaga. Seveda ne bom mogla proslavljati, saj moram ves čas ostati v sobi, zato si bom privoščila steklenico vode," je po dvoboju dejala Romunka po zelo hladnem dnevu, temperatura se je namreč danes gibala okoli 10 stopinj Celzija.

Zmagovalka pariškega turnirja iz leta 2018 bo v drugem krogu igrala z rojakinjo Irino Camelio Begu, ki je s 6:4, 4:6, 6:3 ugnala Švicarko Jil Teichmann. V drugi krog se je uvrstila tudi finalistka OP ZDA, Belorusinja Viktorija Azarenka. S 6:1, 6:2 je ugnala Črnogorko Danko Kovinić.

Družbo ji bo v drugem krogu delala tudi 16. nosilka, Belgijka Elise Mertens, ki je bila boljša od Rusinje Margarite Gasparjan s 6:2, 6:3. Med nosilkami sta napredovali tudi Grkinja Maria Sakkari in Rusinja Jekaterina Aleksandrova, izpadla pa je Estonka Anett Kontaveit, ki jo je z 2:1 v nizih ugnala domačinka Caroline Garcia.

16-letnica izločila lanskoletno polfinalistko

Coco Gauff je navdušila v svojem prvem dvoboju na pariškem pesku. | Foto: Reuters Coco Gauff je navdušila v svojem prvem dvoboju na pariškem pesku. Foto: Reuters Izpadla pa je deveta nosilka, Britanka Johanna Konta. Boljša od lanske polfinalistke v Parizu je bila mlada Američanka Coco Gauff, ki je slavila s 6:3, 6:3 in v svojem prvem nastopu v glavnem delu žreba OP Francije napredovala v drugi krog. Britanka je lani igrala v polfinalu OP Francije. To je bil njun prvi medsebojni obračun, 16-letna Coco pa je prvič nastopila na glavnem turnirju Roland Garrosa.

Najstarejša igralka na turnirju, 40-letna Venus Williams. za katero je to že 87. nastop na turnirjih za grand slam, je v uvodnem krogu priznala premoč Slovakinji Anni Karolini Schmiedlovi.