Ponedeljek, 12. 6. 2017, 12.39

Lestvica ATP, 12. junij

Nadal po desetem naslovu na pariškem pesku spet številka 2

Rafael Nadal | Foto Reuters

Potem ko je Španec Rafael Nadal v nedeljo v finalu teniškega odprtega prvenstva Francije osvojil še deseti naslov v Roland Garrosu, se je na današnji lestvici ATP povzpel na drugo mesto. Pred Nadalom je samo še Škot Andy Murray, ki je v Parizu izpadel v polfinalu proti nasprotniku Nadala v finalu, Švicarju Stanu Wawrinki, ki je tretji.

Nadal je v nedeljo na svojem najljubšem turnirju v finalu gladko, v treh nizih premagal Wawrinko. Izid je bil 6:2, 6:3 in 6:1. Nadal se je že z deseto uvrstitvijo v finale Rolanda Garrosa izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem in Američanom Billom Tidnom, ki sta se do zdaj kot edina desetkrat uvrstila v finale turnirja za grand slam. Federerju je to do zdaj uspelo v Wimbledonu, kjer je zmagal sedemkrat, Tidnu pa na odprtem prvenstvu ZDA, vendar pred skoraj stotimi leti, zmagal pa je petkrat, medtem ko je Španec dobil vseh svojih deset finalnih dvobojev.

Novak Đoković je padel na 4. mesto. | Foto: Reuters Novak Đoković je padel na 4. mesto. Foto: Reuters

Novak Đoković  padel na četrto mesto

Na četrto mesto lestvice je padel Srb Novak Đoković, ki je v Parizu branil naslov, a nato izpadel že v četrtfinalu proti Avstrijcu Dominicu Thiemu. Tako nizko ni bil Đoković na lestvici že vse od oktobra 2009. Najboljšo peterico zaokrožuje Švicar Roger Federer, ki je Roland Garros letos izpustil, da bi se v miru pripravil na Wimbledon.

Od Slovencev, nihče se ni prebil skozi kvalifikacije OP Francije na glavni turnir, je najvišje Blaž Kavčič, ki je napredoval za tri mesta in je zdaj 114. Blaž Rola je prav tako napredoval in je 207., med najboljšimi 700 igralci na lestvici pa je le še Grega Žemlja, ki je izgubil eno mesto in je 225.