11.20

Novak Đoković Rafael Nadal Nik Razboršek ATP lestvica

Ponedeljek, 18. 11. 2013, 11.20

Đoković se je približal Nadalu, Semrajc in Razboršek še nikoli tako visoko

S finalom Davisovega pokala, Čehi so ugnali Srbijo in ubranili lovoriko, se je za najboljše teniške igralce končala sezona 2013. Na vrhu ostaja Rafael Nadal, Novak Đoković zaostaja 770 točk.

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je z dvema zmagama na finalu Davisovega pokala v Beogradu sicer osvojil nekaj točk za lestvico ATP, a je bilo že po zaključnem turnirju sezone v Londonu (prejšnji teden) jasno, da bo Rafael Nadal tretjič v karieri sezono končal kot številka ena. Tako v tem tednu med prvimi 50 igralci na svetu ni bilo sprememb.

Sezona manjših turnirjev se sicer nadaljuje, tako da se uvrstitve slovenskih teniških igralcev še spreminjajo. Nik Razboršek je na primer ta teden napredoval za 85 mest in s 534. mestom dosegel rekord kariere, Janez Semrajc pa se je prvič v karieri prebil med najboljših 300 na svetu. Blaž Kavčič je na 106. mestu, Grega Žemlja pa na 120.