9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Na Sportalov prestol se je povzpel Tim Gajser

Tudi v 27. tednu ni manjkalo uspehov, s katerimi so nas navduševali slovenski športniki, najbolj pa vas je prepričal motokrosist Tim Gajser.

Motokrosist Tim Gajser postaja nerešljiva uganka za nasprotnike. V švedski Uddevali je v razredu MX2 zmagal in tako tretjič v nizu dirko končal na prvem mestu, v skupnem seštevku pa drži drugo mesto.

Izbirali ste lahko še med naslednjimi imeni:

Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na odprtem evropskem prvenstvu v danskem Aarhusu postali evropskih prvakinj v razredu 470.

Kajakaš Peter Kauzer je po hudi poškodbi rame znova našel pot med najboljše. Na tekmi svetovnega pokala je na Slovaškem zasedel tretje mesto.

Atlet Žan Rudolf je na atletskem mitingu v Velenju s časom 1:46,00 popravil slovenski rekord v teku na 800 metrov in izpolnil normo za svetovno prvenstvo.

Smučarki skakalec Peter Prevc je na uvodnih dveh tekmah celinskega pokala v Kranju dvakrat skočil na zmagovalni oder, v soboto je bil tretji, v nedeljo drugi.

Atlet Luka Janežič je na atletskem mitingu v Velenju v teku na 400 metrov zaostal le za svetovnim dvoranskim prvakom Čehom Pavlom Maslakom in s časom 45,44 izpolnil normo za letošnje SP, za državnim rekordom Matije Šestaka iz leta 1999 pa je zaostal zgolj stotinko sekunde.