8.36

regionalna liga

Četrtek, 6. 3. 2014, 8.36

Zagorje z izjemnim preobratom slavilo v Zagrebu

Rokometašice Zagorja so na šesti tekmi v regionalni ligi slavile tretjo zmago. V Zagrebu so bile Zasavke boljše od Lokomotive.

Po izenačenem začetku je Lokomotiva prišla do prevlade in ob polčasu vodila za pet golov (16:11). V drugem polčasu pa so Zagorjanke odlično zaigrale v obrambi in bolje tudi v napadu. Slovenske podprvakinje so drugi del dobile s kar 19:10. Počasi so lovile tekmice in v 50. minuti povedle s 24:20. Z odlično vratarko Andreo Perić, ki je imela skupaj 16 obramb, so zdržale do konca in zanesljivo zmagale, tretjič v tekmovanju, s 30:26. Po šestih odigranih tekmah, kar je daleč najmanj v ligi, so Zagorjanke na šestem mestu lestvice. Vodi Budućnost z 18 točkami po 11 tekmah.

V nedeljo Zagorjanke čaka že nova preizkušnja. V trboveljski dvorani Polaj bo njihova tekmica Podravka, hrvaški prvak iz Koprivnice.