Torek, 14. 2. 2017, 19.04

Regionalna rokometna liga Seha

Zagreb z odličnimi Slovenci pokoril raztresene Celjane

celje zagreb seha | Foto Liga Seha Gazprom

Celjski rokometaši so doživeli poraz na balkanskem derbiju z Zagrebom. Ta je v Zlatorogu slavil z 32:29 in si močno popravil delnice glede zaključnega turnirja regionalne lige. Pri tem Celjani niso več odvisni le od sebe.

Druga slaba igra zapored in drugi poraz Celja. Po Kristianstadu je v Zlatorogu slavil še Zagreb. Bilo je 32:29. Hrvaški prvak je tako prišel zelo blizu zaključnemu turnirju. Ta seveda ni odpisan niti za Celjane, a imajo do konca rednega dela na zalogi le še eno tekmo, s slovaškim Tatranom. Kot kaže, bodo morali navijati prav za Zagreb, da premaga beloruski Meškov. Oba omenjena kluba imata do konca še dve tekmi, Celjani eno.

Hrvati so Zlatorog osvojili povsem zasluženo. Večino tekme so bili v prednosti, čeprav niso igrali Lovro Jotić, Luka Šebetić in Zlatko Horvat. Celjani, ki so večkrat zaostajali za štiri gole, so spet preveč grešili pri lahkih strelih, imeli (pre)malo protinapadov, trpeli za pomanjkanjem zbranosti pri odbitih žogah in živčno protestirali pri sodnikih. Obrambe Urbana Lesjaka pogosto niso bile izkoriščene.

Izvrstni slovenski trio

Premalo za uspeh nad Zagrebčani, pri katerih so se zelo izkazali Matevž Skok in še posebej David Miklavčič ter Darko Cingesar. V nedeljo pa v ligi prvakov v Celju gostujejo Kielce.

"Zdi se, da smo v nekakšnem krču. Prvi polčas smo odprli slabo, prejeli preveč hitrih zadetkov, nato pa uspeli do polčasa Zagreb ujeti. V drugem polčasu pa podobna zgodba, a tokrat nam je zmanjkalo energije in Zagreba  nismo več ujeli. Moramo čim prej pozabiti današnjo tekmo, popraviti vse zadeve, ki danes niso bile na nivoju, nato pa iti v nove tekme po zmage," je po srečanju dejal Žiga Mlakar.

Torek, 14. februar:
Celje Pivovarna Laško : PPD Zagreb 29:32 (15:15)
Žvižej in Janc po 6, Lesjak (11 obramb); Miklavčič 7, Cingesar 5, Skok (11 obramb)

Meškov Brest : Nexe Našice 37:29 (19:12)