10.47

Slovaška

Sobota, 1. 11. 2014, 10.47

Slovenija ni Latviji pustila niti trohnice upanja, domov z visoko zmago

Slovenski rokometaši so v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016 dosegli še drugo zmago ta teden. Na gostovanju je tokrat visoko padla Latvija, in sicer z 39:28 (21:13).

Slovenija v Latviji ni pustila nobenih dvomov o nizki razliki, kaj šele o zmagovalcu. Z izjemo dveh vodstev takoj po rojstvu tekme je bilo vse ostalo v domeni Slovencev, vrata katerih je tokrat branil Primož Prošt. Kar 215 cm visoki Dainis Krištopans, edino znano latvijsko ime, je bil v igri predvsem v prvem polčasu odlično omejen s pravočasnimi posredovanji. Slovenci so se posluževali hitrega centra in delali malo napak v napadu. Ob standardni rotaciji igralcev je prednost rasla. V prvem polčasu je bila najvišja devet golov, v drugem je večkrat poskočila na kar dvanajst. Madžarska sodnika sta podelila tudi dva rdeča kartona. Po naši oceni je bil Krištopansov nekoliko bolj upravičen kot Cehtetov.

Dragan Gajić je dosegel deset golov, Prošt, ki je bil razglašen za najboljšega igralca tekme, je imel 14 obramb.

Januarja Slovence čaka svetovno prvenstvo v Katarju, nadaljevanje kvalifikacij za evropsko prvenstvo pa konec aprila z gostovanjem na Švedskem.