Rokometna liga prvakov

Četrtek, 28. 3. 2024, 22.44

Rokometna liga prvakov, kvalifikacije za četrtfinale, prve tekme

Na povratni tekmi med Montpellierom in Zagrebom bo še vroče

Staš Skube | Staš Skube je z Montpellierom v Zagrebu v zadnjih minutah zapravil vodstvo in remiziral. K remiju je prispeval šest golov. | Foto Guliverimage

V rokometni ligi prvakov se bodo danes začele kvalifikacije za četrtfinale. Pari dodatnih kvalifikacij za četrtfinale so Zagreb (Matic Suholežnik, Aleks Kavčič, Aljaž Panjtar) - Montpellier (Staš Skube), Pick Szeged (Borut Mačkovšek, Matej Gaber, Dean Bombač) - Veszprem, Gudme - Kielce in PSG - Wisla Plock (Miha Zarabec). Zagreb in Montpellier, ki je ob koncu vodil za tri, sta remizirala (27:27). Kavčič je za Zagreb zadel enkrat, Skube pa za goste šestkrat. Za uvod so člani Kielc s 33:25 slavili pri ekipi Gudme. Pick je v četrtek prvo tekmo izgubil s 30:37. Zarabčeva Wisla je izgubila za štiri gole (26:30).

V četrtek je "slovenski" Pick Szeged s 30:37 doma izgubil proti Veszpremu. Borut Mačkovšek je dosegel štiri gole, po tri še Mario Šoštarić in Dean Bombač, Matej Gaber pa se ni vpisal med strelce. Miha Zarabec je za svojo Wislo prispeval štiri zadetke, a je bil PSG močnejši s 30:26.

Povratne tekme bodo na sporedu prihodnji teden.

Neposredno so se v četrtfinale uvrstili Kiel in Aalborg iz skupine A ter Magdeburg in Barcelona iz skupine B.

Slovenski predstavnik Celje Pivovarna Laško je tekmovanje končal po prvem delu brez osvojene točke.

Miha Zarabec je z Wislo Plock izgubil prvi obračun s PSG. | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Miha Zarabec je z Wislo Plock izgubil prvi obračun s PSG. Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com