12.33

Slavko Ivezič

Ponedeljek, 29. 12. 2014, 12.33

Remi in zmaga mladih slovenskih rokometašev na dvodejanki z Madžari

Mladinska rokometna reprezentanca se pripravlja na kvalifikacije za svetovno prvenstvo. Odigrala je dve prijateljski tekmi z Madžarsko.

Potem ko so na prvi tekmi remizirali, so bili mladi slovensko rokometaši na drugi boljši od domačinov. Vodili so od prve do zadnje minute, večinoma s petimi zadetki prednosti, tik pred koncem prvega dela celo z osmimi. Preizkusili so obrambo 5-1. Podobno kot dan prej so dobili igralci enakovredno minutažo, z izjemo Tima Jenka-Bogdaniča, ki zaradi poškodbe rame ni igral.

"Z obema preizkušnjama na Madžarskem sem v celoti zadovoljen, škoda, da ne bomo imeli do kvalifikacij še kakšne podobne tekme. Preizkusili smo vse obrambe in vse napadalne aktivnosti v vseh možnih postavah. Predvsem sem zadovoljen z igro v obrambi in upam, da bomo skozi preostale treninge še pridobili, kajti obramba je ključ do vsakega uspeha," je po tekmi povedal Slavko Ivezič, selektor mladinske reprezentance.