evropski pokal, 2. krog, 1. tekma

Ormožani remizirali na Islandiji, obeta se hud boj za napredovanje

RK Jeruzalem Ormož | Ormožani so na Islandiji remizirali. Povratno srečanje bo čez teden dni v Sloveniji. | Foto Facebook Jeruzalem Ormož

Ormožani so na Islandiji remizirali. Povratno srečanje bo čez teden dni v Sloveniji.

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so na današnji prvi tekmi 2. kroga evropskega pokala na Islandiji igrali neodločeno proti Selfossu 31:31 (16:14). Povratna tekma bo v soboto, 23. oktobra, v Sloveniji.

Ormožani so bili deželi gejzirjev na pragu zmage, a so v končnici naredili nekaj nepotrebnih napak in gostiteljem dovolili, da so nevtralizirali zaostanek treh golov in iztržili nedoločen izid.

Prleki so skozi celotno tekmo imeli pod nadzorom telesno močne in visokorasle islandske rokometaše. V 50. minuti so imeli štiri gole naskoka (28:24), dobre tri minute pred koncem pa tri (31:28).

V sami končnici so naredili nekaj nepotrebnih napak, kar so gosti izkoristili in jim izenačujoči gol zabili ob zvoku sirene.

V slovenski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Kosi z osmimi goli. Martin Hebar je dodal šest, Bojan Čudič in Gašper Hebar pa po štiri zadetke.

Selfoss : Jeruzalem Ormož 31:31 (16:14)

Dvorana Itrottahusit Ida, gledalcev 329, sodnika: Ruud in Paul Geraets (oba Nizozemska).
* Selfoss: Rasimas, Stropus, Grimsson 6, E. Hallgrimsson, Helgasson, Gretarsson, Sigurdsson 3, Gustafsson, Steinthorsson 1, Johannsson 4, Omarsson, Sverrisson 8, Porisson 1, H. Hallgrimsson, Egan 8, Olafsson.
* Jeruzalem Ormož: Skeldar, Mlač Černe 1, Čudič 4, Voljč, Fergola 2, Žuran 3, G. Hebar 4, M. Hebar 6, Šulek 1, Balent, Pandev, Kosi 8, Krabonja 2, Čirovič, Škrinjar.
* Sedemmetrovke: Selfoss 3 (2), Jeruzalem Ormož 2 (2).
* Izključitve: Selfoss 10, Jeruzalem Ormož 10 minut.