Četrtek, 16. 1. 2020, 21.59

EVROPSKO PRVENSTVO V ROKOMETU, 8. DAN

Hrvati premočni za Pajovičeve Avstrijce, Španci še brez praske

3

Aleš Pajovič Euro2020 | Aleš Pajovič je z izbrano vrsto Avstrije doživel prvi poraz na letošnjem evropskem prvenstvu. | Foto Guliver/Getty Images

Aleš Pajovič je z izbrano vrsto Avstrije doživel prvi poraz na letošnjem evropskem prvenstvu.

Na evropskem prvenstvu se je s tekmami v skupini I začel glavni del turnirja. Španci so z 31:25 premagali Češko, v dvoboju sloveskih sosed pa so se Hrvati veselili zmage nad Avstrijo, ki jo vodi nekdanji slovenski reprezentant Aleš Pajovič. Španci in Hrvati tako ostajajo neporaženi. V zadnji tekmi dneva so Nemci zanesljivo z 31:23 ugnali Beloruse, Slovenijo pa prva tekma v glavnem delu čaka v petek, ko se bo ob 16. uri pomerila z Islandijo.

Avstrijci so se prvih deset minut tekme dobro kosali s Hrvati, v 11. minuti tekme je bil izid poravnana na 4:4, nato se je četa prekaljenega trenerskega mačka Lina Červarja odlepila Pajovičevi vrsti. Do konca prvega polčasa so Hrvati vodili s 13:8.

Avstrijci tudi v drugem polčasu niso uspeli izničiti zaostanka in se morali sprijazniti s prvim porazom na letošnjem evropskem prvenstvu. Tekma se je končala z izidom 27:23 za naše južne sosede, ki prvenstvo nadaljujejo s stoodstotnim izkupičkom.