18. 1. 2008,
11.11

Petek, 18. 1. 2008, 11.11

Čotar: Dober začetek je zelo pomemben

Po uvodni zmagi slovenske izbrane vrste na EP v rokometu na Norveškem smo zaprosili za strokovni komentar trenerja Krima Mercatorja Bojana Čotarja. Nekdanji reprezentant je povedal ...

Požunova četa je v četrtek v prvi tekmi skupine A na evropskem prvenstvu na Norveškem ugnala Češko s 34:32. Tekmo je pred televizijskimi ekrani radovedno in zavzeto spremljal tudi Bojan Čotar: ''Na sami tekmi je bilo veliko nihanj slovenske ekipe. Videli smo slab začetek v prvem polčasu, nato pa doživeli odličnega v drugem delu. Kar nekako razumljivo, če se 'ujamem' na besede selektorja Požuna, ki je po dvoboju dejal, da so igrali v krču. Če nisi sproščen, ne moreš pokazati tistega, kar lahko sicer. Obramba ni bila tako agresivna, kot bi si povsem želeli, smo pa imeli izredno razpoložena vratarja, kar bi bilo lahko v nadaljevanju turnirja ključnega pomena. V napadu je bilo potrebno hitro odigrati žogo in s široko igro zunanjih igralcev prihajati do lahkih zadetkov. Na koncu je najpomembnejša zmaga. Iskrene čestitke reprezentantom za zmago,'' je povedal 46-letni trener ženskega kluba Krim Mercator. Pred leti je na reprezentančni klopi pomagal Leopoldu Jerasu, pri Prulah nekdanjemu selektorju Kasimu Kamenici, kot strateg pa je deloval tudi pri Preventu in Novi Gorici.

Iskrene čestitke Vidu

Nekdanji reprezentant Slovenije je priznal, da se ni obremenjeval z igro slovenske izbrane vrste, temveč predvsem z rezultatom. ''Tudi sam sem že nastopal na takšnih tekmovanjih. Želel sem le, da zmagamo. Dober začetek je zelo pomemben. Zdaj imamo dve točki, kar je lepa popotnica za naprej,'' pred petkovo tekmo s Poljsko pa je še izpostavil: ''Vsekakor moramo še popraviti igro, ki smo jo pokazali proti Češki. Če je bil začetek tekme res odigran v velikem krču, je začetek drugega polčasa pokazal, da znamo zelo dobro igrati. Če bi prenesli drugi polčas v večino naslednjih tekem, lahko zanesljivo odigramo kakovostno tako proti Poljski kot tudi Hrvaški,'' je ''nakazal'' recept za nadaljevanja osvajanja točk na norveških tleh in na koncu še pohvalil izjemen učinek Vida Kavtičnika, ki je v zadetke pretopil prav vseh deset izvajanih sedemmetrovk: ''To lahko naredijo le veliki mojstri. Pri desetih poizkusih ti vmes že počasi zmanjkuje idej, kako izvajati sedemmetrovko. Iskrene čestitke Vidu.''