Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Lojze Grčman

Sreda,
16. 10. 2013,
7.33

Osveženo pred

8 let, 12 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 16. 10. 2013, 7.33

8 let, 12 mesecev

Branko Tamše v Celju: Nekateri me gledajo malo čudno

Lojze Grčman

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Da je dvakratni zaporedni rokometni prvak sedel na klop mladincev, se Branku Tamšetu ne zdi čudno. V razvoju mladih igralcev vidi velik izziv. Druge ponudbe so bile, a se je vselej kaj zapletlo.

"Pred meseci je na pobudo Vladana Matića potekal pogovor z direktorjem kluba, a to je bilo le okvirno, pred kratkim smo na pobudo uprave, direktorja in članskega trenerja spet obnovili pogovore, predstavili vsak svojo vizijo. Meni in klubu se je zdel skupek idej dober. Nobenih ovir ni bilo, da ne bi podpisal pogodbe s Celjem," je pot do svoje nove službe, ki bo obsegala trenersko delo z mladinsko ekipo Celja Pivovarne Laško, opisal Branko Tamše.

Kovač naslovov k mladincem Petintridesetletnik je v Velenju kot igralec, nato trener mlajših kategorij in nazadnje članske ekipe preživel kar 25 let. Kot pomočnik in glavni trener je imel prste vmes pri vseh treh naslovih državnega prvaka, zato se morda na prvi pogled zdi malce nenavadno, da je sedel na klop mladinske ekipe. Pa čeprav najbolj trofejnega kluba v Sloveniji in nekdanjega zmagovalca lige prvakov.

"Morda me zaradi te poteze nekateri gledajo malo čudno, ampak jaz sem vse tehtno premisli, se odločal nekaj časa. Celjski klub mi je predstavil močne argumente, zato se mi ni bilo težko odločiti. Ti argumenti so povezani z vizijo in strategijo kluba. Ta ima kup nadarjenih mladih igralcev, tako v mladinski kot v kadetski ekipi. Zame je nekaj najlepšega gledati igralce, kako rastejo in se razvijajo. Če se dela prav, se pri mladih igralcih vidi napredek. Nekaj najlepšega je, ko ti igralci zaigrajo za člansko reprezentanco oziroma za najboljše klube v Sloveniji in tujini. Lahko obljubim, da bodo igralci delali tako, kot trenirajo najboljši, prvoligaške ekipe. Mogoče malo prilagojeno. Verjamem, da se bomo hitro ujeli. Potrkati moram na les: do zdaj nisem imel težav niti z mlajšimi dečki B niti s člani, profesionalci," je zatrdil Velenjčan, skozi čigar roke so si pot v tujino utrli številni rokometaši.

Lahko bi vodil Libijo ali Egipt Od maja je bil brez kluba. Dobro si je odpočil, se zakopal v knjige, ki jih z velikim veseljem prebira, razmišljal o prihodnosti in tehtal ponudbe. Pravi, da jih ni bilo malo. "Za zanimanje sem se moral zahvaliti rokometnemu klubu Borac iz Banjaluke, ki je vzpostavil stik z mano istočasno kot Celje. Tam so vseskozi čakali, iskali sredstva za pokritje proračuna, v dogovoru z mano sestavljali ekipo, me hoteli na vsak način pripeljati. Imel sem še kar nekaj ponudb. Nekatere sem takoj odbil. Na primer reprezentanco Libije, klub v Bahrajnu. Odhod v Egipt, kjer bi vodil reprezentanco, je bil dobro napeljan. Na koncu se nisem odločil. Vemo tudi, kakšne so tam razmere. Povsod je zmanjkala kakšna malenkost," je Sportalu zaupal Tamše, tik preden se je odpeljal v Celje na prvi trening, ki ga je nestrpno pričakoval. Ena od njegovih prioritet bo gotovo čim boljša priprava igralcev za prvo ekipo, rokometaše pa si želi razvijati tako v športnem kot splošno življenjskem smislu. Celjani so imeli na zadnji akciji tri mladinske reprezentante, v kadetski izbrani vrsti je osem članov celjskega kluba, pri letniku 1998 pa sedem. "Materiala je dovolj," se novega izziva veseli Tamše.

Ne spreglejte