tekmovalni dan Rokometna reprezentanca Robert Renner Rio 2016

Sobota, 13. 8. 2016, 21.14

Olimpijske igre v Riu, 8. dan

Žbogar vse bliže kolajni, rokometaši prvič izgubili, atleta brez finala

Vasilij Žbogar Rio | Foto Reuters

Nosilec bronaste kolajne z zadnjega evropskega prvenstva, skakalec ob palici Robert Renner, se osmi dan olimpijskih iger v Riu ni uspel zavihteti v finale. Luka Janežiča je izpadel v polfinalu, a postavil nov slovenski rekord v teku na 400 metrov. Rokometna reprezentanca je prvič izgubila. Vasilij Žbogar skupno ostaja drugi.

Današnji spored na OI

Slovenski nastopi, 8. tekmovalni dan:

Kraljica športov je tudi drugi dan ponudila nekaj izjemnih obračunov, žal pa slovenski rekorder v skoku ob palici Robert Renner ni izpolnil cilja. Bronasti z zadnjega evropskega prvenstva se ni uspel prebiti v finale. Preskočil je le 545 centimetrov.

Slovenski rekorder v teku na 400 metrov Luka Janežič je v polfinalu svojo rekordno znamko še izboljšal in zdaj znaša 45,07. Za finale to ni bilo dovolj, krstni olimpijski nastop pa je 20-letnik končal na 17. mestu.

Jadralec Vasilij Žbogar je v sedmem plovu osvojil peto mesto, v osmem pa četrto in skupno ostaja drugi.

Nemci premočni

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v 4. krogu prvega dela poletnih olimpijskih iger v Rio de Janeiru prvič izgubila. Z 28:25 jo je premagala aktualna evropska prvakinja Nemčija. Najboljši strelec v slovenski izbrani vrsti je bil s šestimi goli Jure Dolenec, prav toliko jih je za nemško dosegel Uwe Gensheimer.

To je bil že 11. poraz proti Nemčiji na velikih tekmovanjih. Slovenija je Nemčijo do zdaj premagala le petkrat, zadnjič pred desetimi leti v Kopru, pa še to vedno le na pripravljalnih tekmah.

Znana sta tudi finalista teniškega turnirja, to sta Argentinec Juan Martin del Potro in Britanec Andy Murray.