rekreacija tek

Ponedeljek, 7. 5. 2012, 14.09

Vrhpolje nepremagljivi Beletovi in Guzlju

Primorski gorski teki so v polnem zamahu, na tretjem letošnjem teku nad Vrhpoljami pri Kozini je zopet slavila Kristina Bele, v moški konkurenci pa Denis Guzelj.

Gorski tekači so po prvomajskih tekih na Lisco in Golico tekmovanja nadaljevali na primorskem gorskem teku nad Vrhpoljami pri Kozini, kjer je potekal tretji izmed 15. primorskih tekaških praznikov, ki bodo šteli za 13. sezono primorskih pokalnih tekov. Športno-rekreacijsko društvo Vrhpolje je priredilo 2. gorski tek čez Veliko gradišče, na katerem so tekači morali premagati 8,1 kilometra in 240 metrov višinske razlike.

S progo, ki je bila speljana po gozdnih poteh čez Veliko gradišče, je v moški konkurenci (absolutno), v kateri so tekli v sedmih starostnih kategorijah, najhitreje opravil Denis Guzelj. S časom 31:50 je za 40 sekund ugnal Boruta Malavašiča, na tretje mesto pa je pritekel Kristjan Ipavec. V ženski kategoriji je slavila Kristina Bele, ki je pred slabim tednom zmagala tudi na notranjskem teku na Slivnico. S časom 37:55 je za dobre pol minute ugnala drugo uvrščeno Jano Kotar Iljaš, tretje mesto pa je pripadlo Nuši Trobec.

V primorskem pokalu v gorskih tekih bo sedaj mesec dni premora, tako da bodo gorski tekači s primorskimi gorskimi teki nadaljevali čez dober mesec, ko bo na sporedu četrti izmed 15. rekreativnih tekov, in sicer 8. Tek na Špičasti vrh (Črni Vrh nad Idrijo).