20.49

ulična košarka

Nedelja, 8. 6. 2014, 20.49

Katarci pokorili konkurenco v ulični košarki, Slovenci deveti

Katarci so novi svetovni prvaki v ulični košarki. Reprezentanca arabske države, ki bo poslej prepoznavna tudi po košarki, je v finalu SP v košarki tri na tri v Moskvi premagala branilce naslova Srbe.

Slovenci, ki so imeli zelo visoka pričakovanja, saj so hlepeli najmanj po finalu, so obstali v osmini finala, v kateri so morali z 8:21 priznati premoč Čehom, ki so v četrtfinalu s 17:21 nato izgubili proti poznejšim zmagovalcem turnirja Katarcem. Slovenija je nazadnje v skupni razvrstitvi prvenstva zasedla deveto mesto od 24 nastopajočih držav.

Slovenski košarkarji so se iz predtekmovalne skupine D prebili skupaj s Hrvati, Srbi in Kitajci, v predtekmovanju so zbrali štiri zmage s Kitajsko, Indonezijo, Hrvaško in Japonsko in en poraz proti Srbom. Slovenijo so v Moskvi zastopali Blaž Črešnar, Jasmin Hercegovac, Aleš Kunc in Rok Smaka, ki bodo 2. in 3. avgusta v Rigi nastopili v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 3x3, ki bo od 5. do 7. septembra v Bukarešti.

Srbska reprezentanca ni ubranila naslova svetovnih prvakov s premiernega svetovnega prvenstva izpred dveh let v Atenah, saj so bili v finalu z 18:13 boljši Katarci. Bronasto kolajno so osvojili gostitelji prvenstva Rusi, ki so v obračunu za tretje mesto premagali Litvo z 19:18.

Zmagovalke ženskega turnirja in svetovne prvakinje v ulični košarki so postale reprezentantke ZDA, ki so v finalu povsem zasenčile gostiteljice Rusinje s 15:8, tretje mesto pa je pripadlo Belgijkam, ki so s 14:12 nadigrale Čehinje. Slovenija v ženski konkurenci v Moskvi ni imela svojih predstavnic.