Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale

Olimpija do zmage na pestrem derbiju, nor zaključek tekme v Domžalah #video

10

Mura Olimpija | Veselje Roka Kronavetra po vodilnem golu za Olimpijo v mreži Mure. | Foto Morgan Kristan / Sportida

Veselje Roka Kronavetra po vodilnem golu za Olimpijo v mreži Mure.

V derbiju 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Olimpija, na klopi katere je debitiral novi trener Zoran Barišić, z 2:0 premagala Muro v Fazaneriji, kjer se je dogajalo marsikaj razburljivega. Kranjski Triglav je presenetljivo z 2:1 zmagal v Domžalah, kjer so gledalci videli nor zaključek tekme. V soboto je Maribor zmagal v Krškem, Celje pa v Velenju, medtem ko sta Aluminij in Gorica remizirala.

Nedelja se je začela s spektaklom v Murski Soboti, ki je napolnil tribune Fazanerije, na katerih se je zbralo okoli pet tisoč navijačev. Na igrišču je bilo prav tako razburljivo, tekmo pa je odločil mojstrski gol Roka Kronavetra v prvem polčasu.

Gol Roka Kronavetra:

Malce pred odhodom na odmor je prišlo tudi do sporne situacije v kazenskem prostoru Olimpije, v katerem je z roko igral Matic Črnic, a je Damir Skomina le zamahnil z roko in pogledal čez prste državnim in pokalnim prvakom, kar je dvignilo precej prahu.

Sporna odločitev Damirja Skomine:

Je bil pa zato najboljši slovenski sodnik veliko bolj odločen v drugem delu igre, ko je, potem ko sta si skočila v lase, 20 minut pred koncem tekme izključil Luka Šušnjaro pri Muri in Dina Štigleca pri Olimpiji.

Pretep in dva rdeča kartona:

V zaključku tekme je Mura napadla na vso moč in iskala izenačenje, bila nevarna, a ni zadela, potem pa je v 90. minuti po protinapadu Marko Putinčanim zaključil delo, novemu trenerju Olimpije Zoranu Barišiću pa prinesel zmago. To je tretja prvenstvena zmaga Ljubljančanov v nizu, ki zdaj za vodilnim Mariborom spet zaostajajo za šest točk.

Sportal Damir Skomina je obdaril Olimpijo in se posul s pepelom #video

Nov šok za Domžalčane, ki so v hudi krizi

Domžalčani, ki so jih po uspešni evropski sezoni nekateri uvrščali tudi med tihe favorite za naslov, so doživeli nov šok, potem ko so jih v zadnji tekmi kroga na njihovem igrišču premagali Kranjčani. Vse do izdihljaja tekme so Kranjčani, ki so do gola prišli v prvem polčasu, vodili z 1:0, potem pa je sledilo pestro dogajanje. Najprej je v 89. minuti na 1:1 poravnal Tilen Klemenčič in zdelo se je, da bodo domačini osvojili vsaj točko, potem pa so na drugi strani Kranjčani zadeli še drugič, v polno je po mojstrskem strelu meril Tilen Mlakar, in prišli do zmage z 2:1.

Mojstrovina Tilna Mlakarja:

Domžalčani, ki so tokrat nastopili brez svojega trenerja Simona Rožmana, ki je zbolel, so v zadnjih štirih prvenstvenih tekmah osvojili vsega točko in so očitno v hudi rezultatski krizi.

Mariborska bliskovita protinapada obrodila sadove

Mariborčani so v soboto zvečer na stadionu Matije Gubca, ki leži v neposredni bližini reke Save, ugnali Krško (2:0). Zeleni so se v prvem polčasu dobro upirali favoriziranim Mariborčanom, slika pa se je povsem obrnila v nadaljevanju, ko so favorizirani vijoličasti že na začetku drugega polčasa, ko je najprej v 56. minuti zadel Jan Mlakar, tri minute pozneje pa še Dino Hotić, in tekma je bila odločena. Pri obeh zadetkih je podal Luka Zahović, zanimivo pa je, da so vsi trije skupaj zdaj s petimi goli skupaj na vrhu lestvice strelcev.

Velja omeniti, da sta pri Krškem v drugem polčasu debitirali obe odmevni okrepitvi, ki sta klub okrepila ta teden. Nekdanji dolgoletni golgeter Maribora Dalibor Volaš in nekdanji veliki up hrvaškega nogometa Ante Vukušić.

Ante Vukušić
Sportal Nov dan, nova velika okrepitev v Krškem. Prišel je medicinski fenomen.

Celju tekma zapravljenih priložnosti, Rudar ni imel sreče

Jubilejni, 80. šaleško-savinjski obračun v prvi ligi je bil odločen že po desetih minutah. Edini zadetek na tekmi v Velenju je za Celjane dosegel Mitja Lotrič. Rudar je na domačem igrišču kar trikrat zatresel okvir vrat, dva od treh strelov, ki sta za nekaj centimetrov zgrešila cilj, sta bila delo Abuja Kamaraja, ki tako še vedno ostaja brez zadetka v prvi ligi.

Na drugi strani je slovenski reprezentant Rudi Požeg Vancaš po prekršku v kazenskem prostoru zapravil enajstmetrovko. Velenjčani so bili na osmi tekmi že šestič neuspešni in so trdno zasidrani na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Uspavanka v Kidričevem

V prvi tekmi osmega kroga sta se za drugo mesto na lestvici Prve lige Telekom Slovenije pomerila Aluminij in Gorica, srečanje pa se je končalo brez zadetkov. Še najbližje zadetku je bila Gorica v izdihljajih obračuna, ko je sprožil Semir Smajlagić, Luka Janžeković, vratar domačih, ki so dvoboj končali z igralcem manj, pa je močan strel odbil v vratnico. Tako Aluminij kot Gorica sta po osmih krogih pri 13 točkah.

Sportal Brkić: na Gorenjskem so spoznali, da se splača vlagati v šport #video

5 - Dino Hotić (Maribor), Jan Mlakar (Maribor), Rok Sirk (Mura), Luka Zahović (Maribor)
3 - Andrija Filipović (Gorica), Žiga Lipušček (Gorica), Jucie Lupeta (Olimpija/Celje), Luka Majcen (Triglav), Jasmin Mešanović (Maribor), Tonći Mujan (Domžale), Rudi Požeg Vancaš (Celje), Francesco Tahiraj (Aluminij)