Sobota, 15. 9. 2018, 22.10

Poročilo s tekme Krško : Maribor

Mariborčani tudi iz Krškega stoodstotni

Krško Maribor | Foto RTV SLO

Nogometaši Krškega so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:2 (0:0).

Mariborčani so še naprej edina še neporažena ekipa prvenstva. V Krškem so prišli do šeste zmage v prvenstvu in se utrdili na vrhu lestvice, na drugi strani pa so Krčani doživeli prvi domači poraz v sezoni in ostajajo na osmem mestu.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali kar živahno predstavo, ki pa ni ponudila zadetkov. Priložnosti za te je bilo nekaj, že v sedmi minuti je močno streljal Mitja Viler, Marko Zalokar pa se je izkazal.

Mura Olimpija
Sportal Olimpija do zmage na pestrem derbiju, nor zaključek tekme v Domžalah #video

Že pred tem je Jan Mlakar iz težkega položaja z glavo zgrešil cilj, Viler je v 36. minuti zgrešil s strelom po tleh, Amir Dervišević pa je bil premalo natančen dve minuti pozneje, ko je izvedel prosti strel s približno 20 metrov.

Na drugi strani je Krško Jasmina Handanovića še najbolj ogrozilo v 18. minuti, ko je Marco Da Silva prišel do strela v kazenskem prostoru, a meril preveč po sredini, tako da je mariborski vratar žogo ustavil.

Krčani so morali priznati premoč Mariboru. | Foto: RTV SLO Krčani so morali priznati premoč Mariboru. Foto: RTV SLO

Kmalu po začetku drugega polčasa je v napadu Krškega priložnost dobil izkušeni novinec Dalibor Volaš, tudi nekdanji član Maribora. Toda Volaš je bil že čez nekaj trenutkov slabe volje, v 56. minuti so namreč gosti povedli, potem ko je Luka Zahović podal žogo za hrbet krške obrambe, kamor je stekel Mlakar, preigral še vratarja in zadel za 1:0. To je bil njegov peti zadetek v sezoni.

Že v 59. minuti je bilo 2:0, potem ko je znova podal Zahović, in sicer z desne strani kazenskega prostora, kjer si je z nepopustljivostjo priboril žogo, na drugi strani pa je z glavo zadel Dino Hotić. Tudi on ima zdaj na vrhu lestvice strelcev pet golov v sezoni, toliko kot Mlakar in Zahović ter Murin Rok Sirk.

Zatem je domači trener Alen Ščulac ponudil priložnost še enemu novincu, in sicer Anteju Vukušiću. Tudi to ni prineslo posebnih sprememb, v 75. minuti so imeli Mariborčani še eno lepo priložnost, ko je v kazenskem prostoru povsem neoviran do strela prišel Zahović, a je Zalokar dobro posredoval (ta je dobil njun dvoboj tudi v 90. minuti).

Še več vode na mariborski mlin je steklo v 78. minuti, ko je zaradi nevarnega starta Leo Ejup dobil drugi rumeni karton in moral iz igre. Kljub temu je tudi Krško še zagrozilo, v 82. minuti je z glavo poskusil Aleksandr Kulinitš, toda žogo poslal čez gol. To pa je bilo tudi vse, kar so jim izbranci Darka Milaniča dopustili.

Krčani bodo v 9. krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Mariborčani pa bodo gostili Domžale.

Sportal Jedrsko dogajanje. Prišel legendarni strelec Maribora, pred vrati hrvaški dragulj?
Valon Ahmedi
Sportal Ahmedi zapušča Mariborčane

Krško : Maribor 0:2 (0:0)

Stadion Matije Gubca, gledalcev 1300, sodniki: Kovačič (Grosuplje), Vukan (Gornja Radgona) in Smej (Fokovci).

Strelca: 0:1 Mlakar (56.), 0:2 Hotić (59.).* Krško: Zalokar, Kulinitš, Brekalo (od 62. Vukušić), Ejup, Štefulj, Zakrajšek, Kovačič, Da Silva, Hing-Glover, Srečković, Vekić (od 53. Volaš).

Maribor: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Vrhovec (od 90. Santos), Vršič (od 88. Cretu), Hotić, Mlakar (od 76. Mešanović), Zahović.

Rumeni kartoni: Da Silva, Ejup, Brekalo; Šuler, Dervišević, Vršič, Zahović.

Rdeči karton: Ejup (78.).

Spremljanje tekme v živo:

Konec tekme!

82. minuta: Najlepša priložnost na tekmi za Krško! Po podaji s kota je čez gol z glavo ustrelil Aleksandr Kulinitš.

78. minuta: drugi rumeni karton za Lea Ejupa in predčasen odhod z igrišča. Krško nadaljuje tekmo z igralcem manj.

GOOOL! Maribor hitro podvojil vodstvo. V 59. minuti je z glavo zadel še Dino Hotić, tudi tokrat je podajo prispeval Luka Zahović.

GOOOL! Maribor do vodstva v 56. minuti. Za Štajerce je po podaji Luke Zahovića zadel Jan Mlakar.

53. minuta
: Menjava v ekipi Krškega. V igro je vstopil nekdanji golgeter Maribora Dalibor Volaš, ki je s 86 prvenstvenimi goli na visokem 11. mestu večne lestvice strelcev najboljše slovenske nogometne lige.

Začetek drugega polčasa!

KONEC PRVEGA POLČASA!

36. minuta: priložnost za Maribor. Mimo desne vratnice je po podaji Luke Zahovića streljal Mitja Viler.

15. minuta: Zaenkrat brez večjih priložnosti za obe ekipi. Rezultat ostaja 0:0.

Začetek tekme v Krškem!

V Krškem gostuje Maribor. Kakšni sta postavi obeh moštev?

Zlatko Zahović Darko Milanič
Sportal Le en poraz Maribora, ki ga je najbolj zaznamoval Zlatko Zahović

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.