20.01

5 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,14

1

ND Gorica NK Olimpija NK Olimpija pokal Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Bravo

Četrtek, 20. 9. 2018, 20.01

Pokal Slovenije, osmina finala

Olimpija na podoben način kot Maribor v četrtfinale pokala

1

NK Olimpija | Takole so se nogometaši Olimpije razveselili zmage v pokalu. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Takole so se nogometaši Olimpije razveselili zmage v pokalu.

Po Mariboru, Kopru, Domžalam, Muri, ki so napredovali že pretekli teden, ter Gorici, Aluminiju in Krškemu, ki so si mesto v četrtfinalu Pokala Slovenije zagotovili v sredo, je to v četrtek uspelo še branilcem naslova, nogometašem Olimpije, ki so z golom v 89. minuti izločili kranjski Triglav.

Olimpija, ki jo je še drugič s klopi vodil Zoran Barišić, in še drugič zmagal, je večji del tekme pred maloštevilnimi gledalci v Stožicah vodila, ko je prvi gol v njenem dresu zabil hrvaški napadalec Ivan Lendrić. Potem pa je v zaključku tekme Triglav prišel do izenačenja, ko je zadel nekdanji član Olimpije David Tijanić in zdelo se je, da bodo imeli branilci naslova težave. Toda potem je v 89. minuti za zmago zadel Matic Črnic in poskrbel, da v Stožicah ni bilo presenečenja.

Že v sredo so si mesto med najboljšimi osmimi zagotovili Gorica, ki je bila z 2:0 boljša od nižjeligaša Brd, Aluminij, ki je s 3:0 premagal Prevalje in Krško, ki je nekoliko presenetljivo zanesljivo, s 3:0, v gosteh odpravilo Celjane.

Maribor se je precej namučil, da je izločil drugoligaša iz Ljubljane, Bravo. | Foto: Urban Meglič/Sportida Maribor se je precej namučil, da je izločil drugoligaša iz Ljubljane, Bravo. Foto: Urban Meglič/Sportida

Maribor skozi šivankino uho

Prejšnji teden so bili na delu preostali štirje klubi, zanimivo pa je, da je imel največ dela Maribor, ki je proti drugoligašu Bravu iz Ljubljane zaostajal še v zadnji minuti tekme zaostajal z 1:2, potem pa zabil dva gola in napredoval. Podobno je uspelo tudi Kopru, ki je bil z 2:0 boljši od Nafte, in Muri, ki je z 1:0 doma odpravila velenjski Rudar.

Fotoutrinki s tekme NK Bravo : NK Maribor (foto: Urban Meglič/Sportida)