Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
14. 2. 2008,
19.26

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 14. 2. 2008, 19.26

8 let, 8 mesecev

Zver: Športniki naj ne bodo politično sredstvo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Ne bi bilo modro, da bi športnike v letu olimpijskih iger, ki so največji praznik športa, vključevali v razne politične igre, je danes v Bruslju menil minister za šolstvo Milan Zver.

Milan Zver je danes prvič vodil zasedanje ministrov EU, pristojnih za izobraževanje, kulturo in mlade. Olimpijske igre so letos na Kitajskem in številni aktivisti pa tudi politiki jih želijo čim bolje izkoristiti za pritisk na Peking na področju človekovih pravic. Šport je preveč pomemben, da bi ga zlorabljali kot politično sredstvo, je menil minister. Dobro bi bilo, da bi šport depolitizirali in da bi časi, ko je bil šport orodje v rokah politikov, res minili, je poudaril.

Aktivizem je naloga različnih organizacij, sam šport pa je spodbujevalec solidarnosti, moštvenega duha in poštene igre - potrebujemo več športa, pa je poudaril komisar za izobraževanje, zaposlovanje in enake možnosti Jan Figel. "Lahko smo ponosni, da je zibelka olimpijskih iger v Evropi," je dejal Figel. Olimpijske igre, ki bodo tokrat prvič na Kitajskem, spodbujajo pomen vrednot, povezanih s človekovimi pravicami, je menil.

Politično udejstvovanje športnikov na olimpijskih igrah je predmet vroče razprave zlasti v Veliki Britaniji. Po olimpijskih pravilih športniki v olimpijskih conah ne smejo razpravljati o politično občutljivih temah.

Ne spreglejte