Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Viškovič

Nedelja,
5. 10. 2008,
10.56

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 5. 10. 2008, 10.56

9 let, 1 mesec

Žlogar vprašljiv, vpoklicana Mejač in Radosavljevič

Rok Viškovič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Z Nogometne zveze Slovenije so sporočili, da je selektor Matjaž Kek v reprezentanco naknadno vpoklical Aleksandra Radosavljeviča in Aleša Mejača. Tonči Žlogar je poškodovan.

Selektor Slovenije Matjaž Kek je že pred dnevi napovedal, da bo do konca tega tedna naknadno vpoklical še enega ali dva reprezentanta. Ker se je v četrtek na tekmi pokala UEFA med Manchestrom Cityjem in Omonio iz Nikozije poškodoval Tonči Žlogar (dvakratni zlom nosu), ki skorajda zagotovo ne bo mogel pomagati soigralcem na prihodnjih dveh tekmah kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2010 (na ponedeljkov zbor na Ptuju bo v vsakem primeru prišel), je naknaden vpoklic novincev toliko bolj razumljiv.

Slovenski selektor se je odločil, da bo priložnost ponudil Aleksandru Radosavljeviču, ki je član ruskega prvoligaša Toma Tomska, in Alešu Mejaču, ki igra za trenutno vodilnega slovenskega prvoligaša Maribor. Mejač je novinec v članski izbrani vrsti, medtem ko Radosavljevič že ima izkušnje z igranjem za slovensko vrsto. V njenem dresu je zbral dva nastopa pred šestimi leti v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2004, ko je pod vodstvom Bojana Prašnikarja igral na tekmah proti Italiji in Malti, nastopil pa je tudi na zgodovinski prijateljski tekmi v Trstu avgusta 2002, ko je Slovenija premagala Italijo z 1:0.

Ne spreglejte