Matjaž Kek Darko Milanič Kevin Kampl

Nedelja, 24. 8. 2014, 21.01

Vsega lepega je enkrat konec: Matjaž Kek je izgubil

Slab konec tedna za slovenska trenerja, ki si kruh služita v avstrijski oziroma hrvaški nogometni ligi. Darko Milanič in Matjaž Kek sta izgubila.

Po kar 16 zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih, upoštevajoč še preteklo sezono, je Rijeka prvič priznala poraz. Minili so skorajda štirje meseci, odkar nazadnje ni zmagala, zdaj je morala priznati poraz do tega kroga zadnji zagrebški Lokomotivi.

Ta je pred tekmo z Rijeko izgubila štirikrat zapored, zdaj pa presenetljivo zmagala z 2:1, potem ko je odločilni gol, ki je pokopal Matjaža Keka in njegove varovance, dosegla v 82. minuti. Gostje so si zabili kar avtogol, nesrečnež je bil Jozo Špikić.

Pri Rijeki je prvič od prve minute igral Goran Cvijanović, ta je na Reko prišel iz Maribora pred kratkim. Na igrišču je bil do konca. Podobno velja za še enega Slovenca, ki si kruh služi pri Rijeki, branilca Mirala Samardžića, a s to razliko, da je bil Jeseničan tragični junak tekme. V 69. minuti je namreč storil prekršek za enajstmetrovko, po kateri so domači zadeli za 1:0, ob tem pa si prislužil rdeči karton in predčasno pot v garderobo.

Darko Milanič ostaja pri eni zmagi

Zadovoljen ne more biti niti Darko Milanič. Njegov Sturm po šestih prvenstvenih krogih v prvi avstrijski ligi ostaja pri eni zmagi. Tokrat je pred domačimi navijači v Gradcu izgubil z 1:2 proti Wolfsbergerju, ki je hit prvenstva. Po šestih krogih ima maksimalen izkupiček točk in je na prvem mestu skupaj z Red Bull Salzburgom.

Ta je tokrat pred domačimi navijači s 5:0 premagal Rheindorf Altach. Kevin Kampl je za prvake igral 63 minut.