22.54

6 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,38

1

Valencia špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 5. 2. 2018, 22.54

Špansko prvenstvo, 22. krog

Oblakov Atletico premagal Valencio, Real in Barcelona le do točke

1

Atletico Madrid | Foto Reuters

V 22. krogu španskega prvenstva je Oblakov Atletico v derbiju kroga z 1:0 premagal Valencio. Vodilna in še vedno neporažena Barcelona je rešila točko pri mestnem tekmecu Espanyolu, ki jo je namučil v četrtfinalu španskega pokala. Lionel Messi in druščina ostajajo blizu naslovu prvaka, ta pa je vse bolj oddaljen neprepričljivemu Realu, ki je v soboto le remiziral pri Levanteju.

Valencia je pred zelo težko nalogo. Mudi se namreč na štadionu Wanda Metropolitanu pri najboljši obrambi v španskem prvenstvu, ki ji poveljuje slovenski vratar Jan Oblak. Atletico in Valencia obračunavata v derbiju kroga, to sta namreč kluba, ki sta na lestvici najbližje vodilni Barceloni. V prvem polčasu je bila Valencia v podrejenem položaju, Jan Oblak je moral prvič resneje posredovati šele ob koncu prvih 45 minut tekme, ko je v svojem kazenskem prostoru pobral žogo, še preden bi kakšen od gostujočih napadalcev utegnil streljati na njegov gol. Na drugi strani tudi streli Atletica niso bili dovolj natančni, da bi domači prišli do vodstva.

V 59. minuti je Angel Correa pobegnil branilcem netopirjev in Atletico popeljal v vodstvo z 1:0. Jan Oblak na tej tekmi resnično nima veliko dela, Valencia niti enkrat še ni ustrelila v okvir njegovih vrat. Ostalo je pri 1:0 za domače, ki zdaj na lestvici Valencii bežijo za devet točk, za vodilno Barcelono pa so zaostanek zmanjšali na prav tako devet točk.

Blaugrana je pri mestnemu tekmecu Espanyolu mučila, v 66. minuti že zaostajala z 0:1, točko pa je rešil Gerard Pique z izenačujočim golom v 82. minuti. Lionel Messi tekme ni začel, v igro je vstopil šele v 59. minuti obračuna. Z novo točko je Barcelona ohranila veliko prednost pred tekmeci za španski naslov.

Španski prvak Real Madrid, ki lahko ubrani naslov le še s pomočjo čudeža, saj za vodilno Barcelono zaostaja kar 18 točk, je priložnost za pomembnejše zmanjšanje zaostanka zapravil pri Levanteju, kjer je iztržil le remi z 2:2. Trener belih baletnikov Zinedine Zidane se je znova znašel pod udarom kritikov, z menjavo v 82. minuti pa je razjezil tudi prvega zvezdnika moštva, Cristiana Ronalda

Že v  petek je Real Sociedad v San Sebastianu visoko ugnal Deportivo (5:0) in prekinil niz štirih zaporednih porazov.