španski pokal Leganes Sevilla Barcelona Valencia

Četrtek, 8. 2. 2018, 23.33

Španski pokal, polfinale

Barcelona ob prvencu Philippa Coutinha zlahka v finale

Philippe Coutinho | Foto Reuters

Za špansko pokalno lovoriko se bosta letos udarili Sevilla, ki je v sredo brez težav odpravila Leganes, in Barcelona, ki se je v četrtek sprehodila mimo Valencie in bo branila naslov.

Sevilla je na prvi tekmi v gosteh proti Leganesu remizirala z 1:1, doma pa zmagala z 2:0 in se še drugič v zadnjih dveh letih uvrstila v finale tekmovanja.

V četrtek naj bi imela veliko težje delo Barcelona, ki brani naslov. Katalonci so na vroči Mestalli proti Valencii branili minimalno prednost s prve tekme (1:0) in bili uspešni. Domači so sicer v prvem polčasu zatresli vratnico, a je bil ta polfinale že na začetku drugega polčasa odločen.

V 49. minuti je namreč gol dosegel Philippe Coutinho, ki je na igrišče prišel ob polčasu in tako doživel prvenec v dresu Barcelone, ki je zanj januarja Liverpoolu odštela kar 120 milijonov evrov, kar je najdražji nakup v zgodovini kluba. Ob koncu tekme je po napaki obrambe domačih končni izid postavil Hrvat Ivan Rakitić in Katalonci so se sprehodili do finala.