23.18

6 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,80

2

Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Atletico Madrid Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo

Ponedeljek, 29. 1. 2018, 23.18

Špansko prvenstvo, 21. krog

Camp Nou se spet klanja svojemu kralju, Celta do nove zmage

2

Lionel Messi | Foto Reuters

Barcelona je v 21. krogu španskega nogometnega prvenstva na svojem Camp Nou proti Alavesu s spodnjega dela lestvice dolgo časa celo trepetala pred prvim prvenstvenim porazom sezone, a nato z dvema goloma v zadnjem delu tekme prišla do nove zmage. Jan Oblak se je v 100. prvenstvenem nastopu v Španiji z Atleticom prav tako spet veselil treh točk. V soboto je do treh točk prišel tudi Real, ki je v derbiju kroga premagal Valencio na Mestalli. V ponedeljek je Celta v zanimivi zadnji tekmi kroga s 3:2 odpravila Betis.

Barcelona ostaja edina neporažena ekipa v najboljših petih evropskih ligah, a je, prvič je za njo od prve minute zaigral 120 milijonov vredni zimski nakup Philippe Coutinho, proti Alavesu v prvem polčasu povsem razočarala. Gostje so celo vodili, potem ko so zadeli sredi prvega polčasa.

Vse do 72. minute so navijači Barcelone trepetali pred porazom, potem je po strelu Luisa Suareza in odboju od Gerarda Piqueja Barcelona najprej prišla do izenačenja. V 84. minuti pa je z mojstrsko izvedenim prostim strelom z že 20. prvenstvenim golom sezone za zmago Barcelone poskrbel kdo drug kot Lionel Messi.

Takole je Lionel Messi zadel za zmago:

Jubilej Jana Oblaka, Real se je odkupil za pokalno sramoto

Jan Oblak je jubilejni 100. nastop v prvi španski ligi proslavil z novo nedotaknjeno mrežo in zmago nad Las Palmasom s 3:0, s katero Atletico na drugem mestu ohranja stik najbližjega zasledovalca vodilne in še neporažene Barcelone.

Real Madrid se je v soboto po sramotnem porazu proti Leganesu in izpadu iz pokala pred domačimi navijači sredi tedna odkupil z visoko zmago pri Valencii, ki počasi izgublja sapo z začetka sezone.