1. futsalska liga (polfinale)

Za futsalsko krono v Sloveniji Dobovec in Siliko

Dobovec | Dobovec se bo v finalu pomeril z Vrhničani. | Foto nzs.si

Dobovec se bo v finalu pomeril z Vrhničani.

V finalu 1. futsalske lige se je prvemu finalistu Dobovcu pridružila ekipa Siliko Vrhnika. V odločilni peti tekmi so Vrhničani s 3:0 premagali Meteorplast Šic bar. Siliko se bo z Dobovcem meril za naslov, Meteorplast pa z ekipo Bronx Škofije za bron. Finale se bo začel 12. maja.

Igralci Meteorplasta Šic bara so na četrti polfinalni tekmi premagali Siliko s 7:2 ter izid v zmagah izenačili na 2:2. O finalistu je tako odločal današnji peti obračun na Vrhniki.

Vrhničani so v 11. minuti povedli. Jure Suban je meril od daleč, Klemen Anžel bi žogo obranil, a ji je Tod Ciuha zadnji hip spremenil smer in poskrbel za domače vodstvo. V nadaljevanju so imeli več od igre gostje. A v 36. minuti so gostje naredili še šesti akumulirani prekršek, Jure Suban pa je bil zbran z desetmetrovke za vodstvo 2:0.

Alan Muratagić je zabil za končnih 3:0 in za sploh prvo uvrstitev Silika v finale 1. SFL.

V drugem polfinalu je Dobovec s 3:0 v zmagah izločil Bronx Škofije.