19. 9. 2012,
12.03

Sreda, 19. 9. 2012, 12.03

Schalke: Ker nismo zganjali panike, smo zmagali!

Trener Schalkeja Huub Stevens je prepričan, da so v ligi prvakov premagali Olympiakos v gosteh, ker po zastreljani enajstmetrovki niso začeli zganjati panike.

Nemškemu klubu je prvo prednost na uvodni tekmi skupinskega dela lige prvakov priigral Benedikt Howedes, ki je z glavo zabil gol štiri minute pred koncem prvega polčasa. Asistiral mu je Farfan iz kota. V drugem delu srečanja so se prebudili domačini, ki so po lepem kombiniranju Djebbourja in Abdouna v 58. minuti poravnali izid na 1:1.

Takoj zatem (59. minuta) je sledil protiudarec Schalkeja. Njegov glavni zvezdnik Klaas-Jan Huntelaar je po asistenci Holtbyja z desno nogo neubranljivo udaril na gol in zvišal na 2:1. Le dve minuti kasneje se je Huntelaar spremenil iz junaka v bedaka, saj je zastreljal enajstmetrovko. Na njegovo srečo Olympiakos do konca srečanja ni uspel niti izenačiti, niti poskrbeti za veliki preobrat, kot je denimo Real Madrid proti Manchester Cityju. ''Borili smo se več kot 90 minut. Rešitev se je skrivala v tem, da nismo zganjali panike in smo zmeraj ostali mirni. Tudi po zastreljani enajstmetrovki smo naprej igrali našo igro. To je bila zaslužena zmage,'' je po sladki zmagi v gosteh povedal trener Schalkeja Huub Stevens.

Schalke si po prvem krogu v skupini B deli prvo mesto z Arsenalom. Naslednja tekma ga čaka 3. oktobra proti Montpellierju. Če bi premagal še francoski klub, bi si izjemno povečal možnosti za napredovanje v osmino finala lige prvakov.