10.47

Roman Bezjak Ludogorec Razgrad Valencia

Petek, 14. 3. 2014, 10.47

Roman Bezjak: To je vedno tragedija (video)

Roman Bezjak je bil proti Laziu osrednji junak Ludogorca, na prvi tekmi osmine finala z Valencio pa zaradi zapravljene 11-metrovke osmoljenec. Če bi zadel, bi postal najboljši strelec lige Europa.

Slovenskemu legionarju na delu v Bolgariji se je v 24. minuti srečanja, takrat so gostje iz Španije vodili z 1:0, ponudila lepa priložnost, da matira vratarja netopirjev. Korošec vendarle ni prišel do zaključnega strela, saj ga je Malijec Seydou Keita nepravilno oviral in zrušil na tla. Afriški zvezdnik je za prekršek v kazenskem prostoru prejel rdeči karton, sodnik pa je pokazal na belo točko. V Sofiji je zadišalo po preobratu, ki pa ga bolgarski navijači niso dočakali.

Odgovornost za strel je prevzel 25-letni Roman Bezjak, a je vratar Valencie prebral njegovo namero in preprečil, da bi se na semaforju zasvetil rezultat 1:1. Potrdilo se je nesojeno pravilo, da tisti, nad katerim je bil storjen prekršen za najstrožjo kazen, ne sme izvajati strela z bele točke. "Ko zapraviš enajstmetrovko, je to vedno tragedija. O tem, kam bom streljal, sem se odločil že prej. Nikoli si ne premislim v zadnjem trenutku, niti ne pogledam vratarja," je za bolgarsko državno televizijo po dvoboju povedal slovenski reprezentant. Na igrišču je prebil 73 minut, nato ga je zamenjal Brazilec z zanimivim imenom Michel Platini.