15.22

Real Madrid Zinedine Zidane Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Granada Rene Krhin Sevilla Valencia

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Real torpediral Espanyol do šestice, Gijon presenetil Valencio

V 22. krogu španskega prvenstva sta se v spektaklu na Camp Nouu pomerila vodilna Barcelona in Atletico Madrid. Jan Oblak je prejel dva gola, Katalonci pa so se veselili pomembne zmage.

Sobotni derbi se je začel po željah gostujočih navijačev, ki jih je v 10. minuti z golom razveselil Koke. Za izenačenje in pomiritev domačih navijačev pa je v 30. minuti poskrbel argentinski čarovnik Lionel Messi.

Jan Oblak je bil ob njegovem strelu brez moči. Osem minut kasneje je obrambi Atletica pobegnil Luis Suarez in našega reprezentančnega vratarja premagal s strelom med nogama.

Tik pred koncem prvega polčasa je Atletico ostal brez Filipeja Luisa, ki je po grobem prekršku nad Messijem prejel rdeč karton. V drugem polčasu so bili gosti iz Madrida nevarnejši, a ostali brez izenačenja. Ko je prejel rdeči karton še Urugvajec Diego Godin, je postala premoč Barcelone še očitnejša.

Atletico Madrid je zaradi poškodbe ostal brez vezista Augusta Fernandeza, ki naj bi manjkal od dva do štiri mesece. Fernandez si je poškodoval kolenske vezi. Gleženj si je lažje poškodoval branilec Diego Godin, ki bo zaradi kazni prepovedi igranja imel dovolj časa, da poškodbo pozdravi in se vrne čez dva tedna na tekmi proti Getafeju.

Rene Krhin je z Granado izgubil na gostovanju pri Villarrealu in vstopil v igro v 77. minuti. Madridski Real je s 6:0 ugnal Espanyol. Zaostanek za vodilno Barcelono je tako zmanjšal na štiri točke.