Thermometer Blue 0,20

UEFA kazen Gradec Beograd Crvena zvezda

Petek, 10. 8. 2018, 22.45

Preiskava za Sturm, kazen za Crveno zvezdo

Krovna evropska nogometna zveza Uefa je po kvalifikacijskih tekmah lige prvakov in evropske lige uvedla preiskavo zaradi incidenta v Gradcu, kjer so navijači Sturma v sodnika vrgli pivski kozarec, kaznovala pa Crveno zvezdo zaradi žaljivih navijačev.

Kravo dogajanje v Gradcu, kjer so domači navijači v drugem polčasu v stranskega sodnika vrgli kozarec piva, tako da so morali tekmo prekiniti, sodniku pa pomagati zdravniki - nadaljevali so jo po 40 minutah, gostje iz Larnake so zmagali z 2:0 -, bo epilog dobilo 17. avgusta. Uefa bo takrat iztekla kazen, najbolj verjetna je visoka denarna kazen, možna pa tudi izključitev iz evropskih tekmovanj.

Crvena zvezda pa je, zaradi rasističnih izgredov navijačev na tekmi drugega kroga kvalifikacij proti Suduvi, dobila denarno kazen in prepoved za gledalce na dveh tekmah v evropskih tekmovanjih. Uefa je namreč zdaj sprostila pogojno kazen, ki jo je beograjski klub dobil februarja z eno tekmo za zaprtimi vrati in dodala še eno. Beograjčani so napovedali pritožbo na ta del kazni, obenem pa bodo morali v blagajno Uefe plačati še 72.000 evrov.