7 let, 12 mesecev

NK Maribor NK Maribor Ante Šimundža Martin Milec Damjan Bohar

Torek, 28. 1. 2014, 19.01

Pet tekem, pet zmag, razlika v golih plus 14: Maribor ponižal še Hrvate

Novo prijateljsko tekmo so nogometaši Maribora odigrali na pripravah v Moravskih Toplicah in spet navdušili. S 4:1 so odpravili hrvaškega prvoligaša Slaven Belupo.

Še peto zmago na peti pripravljalni tekmi januarja letos so dosegli nogometaši Maribora, ki so očitno že v odlični formi. Če sodimo po igrah in rezultatih, ki jih dosegajo na prijateljskih tekmah, se lahko navijači že veselijo februarja in tekem proti Sevilli v 1/16 finala lige Europa.

V torek so na igrišču s travnato podlago premagali Slaven Belupo s 4:1, potem ko so vsi goli padli že v prvem polčasu. Dva gola za slovenskega prvaka je zabil napadalec Nusmir Fajić, po enega pa branilec Martin Milec in vezist Damjan Bohar.

Trener Ante Šimundža je tudi tokrat priložnost za igro ponudil številnim nogometašem. Zaigralo jih je 22. Zanimivo, polovica jih je igrala 65 minut, druga pa v zadnjih 25 minutah. Naslednjo tekmo bodo Mariborčani odigrali že v sredo, ko se bodo udarili z madžarskim drugoligašem Ajko.

Impresivna je statistika Maribora na prijateljskih tekmah v januarskem pripravljalnem obdobju. Pet tekem so odigrali in petkrat zmagali ob razliki v golih 19:5. Predvsem v zadnjih treh tekmah so navdušili. Haladas so odpravili s 5:0, Beltince s 4:0 in zdaj Slaven Belupo s 4:1. Res je, da tekmeci niso bili najboljši, a rezultati, ki so jih dosegali vijoličasti, so prav gotovo razlog za optimizem.