liga prvakov liga prvakov Concacaf Pachuca

Nedelja, 2. 6. 2024, 6.00

Liga prvakov, Concacaf

Pachuca osvojila šesto ligo prvakov

Pachuca | Foto Reuters

Mehiški klub Pachuca je osvojil svojo šesto ligo prvakov nogometne konfederacije Concacaf, ki obsega krovno zvezo držav Severne in Srednje Amerike ter Karibov. V finalu je doma pred skoraj 30.000 gledalci premagal Columbus Crew iz ZDA s 3:0 (2:0).

Zahvaljujoč temu uspehu bo Pachuca tekmovala na naslednjem klubskem svetovnem prvenstvu, ki bo razširjeno na 32 ekip na sporedu v ZDA od 15. junija do 13. julija 2025.

Na svojem stadionu Hidalgo, ki je na nadmorski višini skoraj 2500 m, je mehiška ekipa prevladovala nad Columbusom, ekipo severnoameriške lige MLS, ki jo vodi Francoz Wilfried Nancy.

Krtki so v prvi tretjini tekme udarili dvakrat prek svojih napadalcev Salomona Rondona in Emilia Rodrigueza (12. in 34. minuta) za 2:0. Nato je 34-letni venezuelski reprezentant Rondon za "tuzose" vpisal tretji gol v 67. minuti in postal najboljši igralec finala.

Pachuca je naslove pred tem osvojila v letih 2002, 2007, 2008, 2010 in 2017.