4 leta, 9 mesecev

Dominika Čonč

Ponedeljek, 3. 6. 2013, 9.03

Nogometašice klonile proti favoriziranim Avstrijkam

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na nedeljski prijateljski tekmi v Radljah ob Dravi izgubila proti favorizirani Avstriji z 1:3 (1:1).

Slovenke so povedle z zadetkom Dominike Čonč (14.). V dokaj enakovredni igri so se slovenske nogometašice dobro upirale Avstrijkam, ki so do konca polčasa izenačile, v nadaljevanju pa jim je uspel popoln preobrat in so zasluženo zmagale. Za slovensko vrsto so bile usodne predvsem minute od 60. do 62., ko so Avstrijke dvakrat zadele in prednost 3:1 zadržale do konca.

Po tekmi selektor slovenske ženske reprezentance Damir Rob ni bil posebej nezadovoljen: "Nekaj igralk po končani sezoni ni v tekmovalnem ritmu, čeprav je bila sama igra na višji ravni kot na minulem srečanju proti Madžarski. Poleg tega smo igrali v nepopolni postavi in brez naše najboljše igralke Mateje Zver, ki se tekme ni udeležila zaradi klubskih obveznosti na Islandiji. Dvigamo formo in to me resnično veseli."