5 let, 8 mesecev

Die Welt Nemčija Brazilija

Sreda, 9. 7. 2014, 9.45

"Nepredstavljivo, nepojmljivo, nerazumljivo" (video)

Po veliki in za mnoge nepojmljivi zmagi Nemčije v polfinalu nogometnega svetovnega prvenstva proti gostiteljici Braziliji s 7:1 so junaške naslove pisali v deželi "elfa".

"Nepredstavljivo, nepojmljivo, nerazumljivo," je bil eden od zapisov v priznanem nemškem časniku Frankfurtert Allgemeine. Izpostavljajo štiri gole v šestih minutah in razglabljajo o nogometnem čudežu, ki se je zgodil v Belo Horizonteju. Čeprav ima Nemčija razlog za veliko veselje, saj je z rezultatom 7:1 proti Braziliji zabeležila eno največjih zmag v njeni nogometni zgodovini, pa so v članku nemudoma izpostavili besede selektorja Joachima Löwa, da prav nobenega ne sme ta zmaga nikamor zanesti. Finale je šele pred vrati.

Pri Bildu so velik uspeh njihovih nogometašev pospremili z naslovom "Zmaga za večnost". Tudi pri Bildu so pisali o nori zmagi, ki je ni pričakoval nihče. In o njej bodo lahko pripovedovali svojim otrokom.

"Blaznost – anomalija v zgodovini nogometa," so pospremili veliko zmagoslavje "elfa" pri Die Weltu in se spraševali, ali obstaja razlaga za noro zmago proti Braziliji. Po stampedu, ki se je zgodil med 23. in 29. minuto polfinalne tekme, so Nemci razblinili brazilske sanje in njihove taktične zamisli.

"7:1 – ali je to res," pa so se spraševali pri Süddeutscheju. Poudarjajo, da bo ta zmaga za vedno odmevala v svetu nogometa. Vsaka razlaga je brezpredmetna. Izpostavljajo še mojstrovino selektorja Löwa.

Kakšno bo imel pripravljeno za finalni obračun, v katerem jim bodo nasproti stali Argentinci ali Nizozemci, pa bo jasno v nedeljo ob 21. uri po našem času.