21.40

Tim Matavž

Petek, 27. 1. 2012, 21.40

Matavž spet blestel, zdaj že pri enajstih golih

Tim Matavž je zabil prvi prvenstveni gol v letošnjem letu. Pri zmagi PSV Eindhovna nad Vitessejem s 3:1 je bil mož odločitve. Pod prvi gol se je podpisal sam, za preostala dva pa prispeval podaji.

Mladi slovenski napadalec ni dolgo čakal na prvi gol v letu 2012. Že v drugem nastopu v dresu PSV se je vpisal med strelce, ko je v 31. minuti zadel za vodstvo z 1:0 proti Vitesseju pred 33.000 navijači na štadionu Philips v Eindhovnu. V 76. minuti je prispeval podajo za zadetek Driesa Mertensa, ki je zadel za vodstvo 2:0. Gostje so v 84. minuti sicer znižali izid, a so domači nogometaši v sodnikovem podaljšku zadeli še tretjič in postavili končni izid 3:1. Zadel je Stanislav Manolev, podajalec pa je bil kdo drug kot Tim Matavž.

Matavž je bil v igri od prve do zadnje minute, PSV pa je z novo zmago s tekmo več vsaj začasno zasedel vrh prvenstvene razpredelnice. Pred AZ Alkmaarjem, ki ga v soboto čaka gostovanje pri Rodi JC, ima s tekmo več dve točki prednosti.

Slovenski napadalec, ki je v PSV prišel na začetku te sezone, je zabil že enajsti gol v tej sezoni v nizozemskem prvenstvu. Dva je dodal v pokalu in dva v ligi Europa, tako da je zdaj že pri spoštovanja vrednih 15 zadetkih v sezoni 2011/12. Če upoštevamo še tri zadetke, ki jih je zabil v izbrani vrsti Slovenije, pa že pri 18.