8. 8. 2015,
9.19

7 let, 12 mesecev

angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Arsenal Liverpool Manchester City Jürgen Klopp Tottenham

Sobota, 8. 8. 2015, 9.19

Liverpool z igralcem manj do zmage, Man Utd pa do poraza

V 29. krogu sta Tottenham in Arsenal, ki se borita za naslov, sta remizirala z 2:2. Vodilni Leicester je z zmago povečal prednost. V nedeljo zmaga Liverpoola in poraz Manchester Uniteda.

Arsenal in Tottenham sta v severno londonskem derbiju, ki je po dolgem času štel za naslov, remizirala z 2:2. Po golu Aarona Ramseyja v prvem polčasu je Arsenal vodil, a po drugem rumenem kartonu in predčasnem odhodu v garderobe Francisa Coquelina na začetku drugega dela igre je šel njegov voz navzdol.

Tottenham je v dveh minutah zabil dva gola, v polno sta merila Tobias Alderweireld in Harry Kane, in zdelo se je, da bo prišel do treh točk, s katerimi bi vsaj začasno skočil na vrh.

Goste je z golom kljub igralcu manj rešil Čilenec Alexis Sanchez z golom v 79. minuti. Razplet derbija je bil še najbolj po godu vodilnega Leicester Cityja, ki je z zmago na gostovanju pri Watfordu prednost na prvem mestu povišal na pet točk.

Chelsea je v dvoboju s Stokom doživel hladno prho v 85. minuti, ko je za izenačenje zadel Mame Diouf. West Ham je do novih treh točk prišel po preobratu proti Evertonu, ki je vodil že z 2:0.

Manchester City prekinil črn niz

Manchester City je črno serijo treh zaporednih ligaških porazov prekinil proti Aston Villi. Chelsea je namesto četrte zaporedne zmage le remiziral proti Stoku.

V nedeljo sta bili na sporedu dve tekmi. Liverpool je gostoval pri Crystal Palacu in zaostajal, imel pa tudi igralca manj, a potem prišel do zmage. Za tri točke je zadel Christian Benteke v 96. minuti. Manchester United je gostoval pri WBA, tudi rdeči vragi so velik del tekme odigrali z desetimi možmi, kar je bilo za njih usodno, saj so izgubili.