7.02

1 leto

Thermometer Blue Green 4,30

1

Jan Oblak Jan Oblak Juventus Monaco Atletico Madrid Real Madrid UEFA liga prvakov

Četrtek, 4. 5. 2017, 7.02

1 leto

Liga prvakov, polfinale (prvi tekmi)

Diši po spektaklu med Realom in Juventusom

1

Gianluigi Buffon | Foto Reuters

Po prvih polfinalnih tekmah lige prvakov diši po finalu med Realom in Juventusom. Stara dama si je že v Monaku zagotovila prednost dveh zadetkov (2:0), še bolj prepričljiv je bil v torek Real, ki je na Santiagu Bernabeu s 3:0 premagal Oblakov Atletico.

Pred obračunom Monaca in Juventusa so bili Italijani veliki favoriti in to oznako so upravičili že na prvi tekmi. Juventus je povedel že v 29. minuti, ko je po odlični ekipni akciji in podaji s peto Danija Alvesa zadetek dosegel odlični Gonzalo Higuain.

Brazilec in Argentinec sta udarila tudi v drugem polčasu. Pisala se je 60. minuta, ko je Alves spet z odlično podajo lepo našel Higuaina, ki je z mojstrskim zaključkom Torinčanom zagotovil lepo prednost pred povratno tekmo. Kapetan Gianluigi Buffon je v Evropi nepremagan že 531 minut.

V finalu lige prvakov se bosta pomerila?

Ronaldo prerešetal Jana Oblaka

Cristiano Ronaldo je Janau Oblaku zabil tri zadetke in Real popeljal na prag finala. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je Janau Oblaku zabil tri zadetke in Real popeljal na prag finala. Foto: Reuters Real, zmagovalec tega tekmovanja v dveh od zadnjih treh izvedb (2014 in 2016), je na dobri poti, da bi kot prva ekipa v zgodovini lige prvakov ubranili prestižno lovoriko.

Na prvi polfinalni tekmi proti mestnemu tekmecu Atleticu je slavil zmago s 3:0, vse gole pa je dosegel Cristiano Ronaldo. Jana Oblaka, branil je vso tekmo, in druščino na povratni tekimi čaka domala nemogoča naloga.

Finale bo 3. junija v Cardiffu

Naslednji teden bosta povratni tekmi na štadionu Atletica v sredo, 10. maja, v Torinu pa že dan prej. Zmagovalca polfinala se bosta 3. junija za prestižno lovoriko udarila v Cardiffu v Walesu.