Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Torek,
6. 5. 2014,
14.48

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 6. 5. 2014, 14.48

9 let, 1 mesec

Korošec, čigar prehojena pot spominja na Novakovićevo

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Tadej Trdina je 26-letni Korošec, ki blesti v dresu avstrijskega prvoligaša Grödiga, a je slovenski javnosti še vedno sorazmerno neznan. Severni sosedje ga spoštujejo, v svoje vrste ga je zvabil WAC.

Tadej v slovenskem klubskem nogometu ni pustil vidnejšega pečata, kar je tudi razumljivo, saj se je že z 18 leti odpravil v tujino. Odšel je v Celovec k nižjeligašu Saku, kjer ne manjka slovenskih nogometašev. Pridružil se je klubu, ki ga je treniral njegov oče, nato pa napredoval iz leta v leto. Njegova zgodba spominja na tisto, ki je Milivoja Novakovića popeljala do zvezdniškega statusa in ljubljenca navijačev Kölna.

Napadalec iz Mežice, visok 188 centimetrov, napreduje stopničko po stopničko. Odmevno potezo je storil s selitvijo v Grödig, majhno mestece v okolici Salzburga. Klubu je pomagal, da se prvič uvrsti v avstrijsko bundesligo, v krstni prvoligaški sezoni pa dosega imenitne rezultate. Tudi po zaslugi 26-letnega slovenskega legionarja, ki je v polno zadel že devetkrat. Tolikokrat kot njegov rojak Robert Berić pri graškem Sturmu.

Če se je od občasnega reprezentanta tolikšno število zadetkov tudi pričakovalo, pa je Trdina storil pomemben korak v karieri ter dokazal, da lahko tekmecem meša štrene tudi v avstrijski prvi ligi. Na zadnjih treh prvenstvenih tekmah je dosegel kar štiri zadetke.

Odhaja v Volšperk, trener se je razveselil njegovega prihoda

Grödig je presenečal iz kroga v krog, bil celo avstrijski jesenski podprvak, sezono pa bo končal na tretjem oziroma četrtem mestu. Če bo tretji, bi si zagotovil celo nastop v Evropi, kar je za klub, ki prihaja iz mesteca s sedem tisoč prebivalci, sanjski dosežek. Pred zadnjim krogom je točkovno poravnan z dunajsko Austrio, ki jo je premagal v nedeljo (2:1), Slovenec pa ni kandidiral za srečanje. Morda tudi zaradi tega, ker pri severnih sosedih že odmeva novica, da se je odločil za zamenjavo klubskega okolja.

V prihodnji sezoni bo igral na Koroškem. V Volšperku (Wolfsbergu) domuje prvoligaški klub RZ Pellets Wolfsberger. Vodi ga nekdanji avstrijski reprezentant Dietmar Kühbauer, ki je tri sezone prebil tudi v Španiji (Real Sociedad). O slovenskemu napadalcu ima visoko mnenje: "Pri Grödigu je dokazal, da lahko dosega zadetke. Pred vrati je zelo spreten in hladnokrven. Zadovoljen sem, da se je odločil za naš klub."

Trdina je v tej sezoni poleg devetih zadetkov prispeval tudi tri podaje, v Grödig pa je prispel z etiketo kralja strelcev pri tretjeligašu Kalsdorfu. Z Wacom, ki bo sezono najverjetneje sklenil na sedmem mestu, je sklenil dveletno sodelovanje.

Ne spreglejte