Thermometer Blue 0,23

NK Zavrč NK Luka Koper

Sobota, 21. 5. 2016, 20.17

Koprčani so obstali, Zavrč v dodatne kvalifikacije

Nogometaši Luke Koper so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč z 1:0 (1:0).

Dvoboj na Bonifiki je odločal o tem, kdo bo varen pred dodatnimi kvalifikacijami za obstanek v ligi. Koprčani so nujno morali zmagati, da bi se prebili na rešilno osmo mesto in to jim je po zaslugi lepega zadetka Lea Štulca tudi uspelo. Zavrč, ki na zadnjih desetih tekmah ni okusil slasti zmage, pa se bo 29. maja in 4. junija v dodatnih kvalifikacijah meril z drugouvrščeno ekipo 2. SNL.

Čeprav so bili Zavrčani statistično boljši od Kopra v prvem polčasu, so bili Primorci tisti, ki so povedli z 1:0. Koprčani so namreč unovčili enega od svojih dveh zaključnih strelov v prvih 45 minutah, in sicer ga je Leo Štulac, ki je v 38. minuti lepo izvedel prosti strel in žogo čez živi zid poslal v mrežo Haložanov.

Ti so sicer večkrat streljali proti tekmečevim vratom, toda vratarju Vjekoslavu Tomiću ni bilo treba niti enkrat posredovati. Za nameček so Zavrčani že od 37. minute naprej igrali z igralcem manj, saj si je Nemanja Jakšić hitro prislužil dva rumena kartona.

Tudi v drugem polčasu so Zavrčani kljub igralcu manj večkrat poskušali s streli, izvedli so tudi devet kotov (Koper niti enega), toda izenačujočega zadetka jim ni uspelo doseči.

Mrežo je sicer zatresel Ovbokha Agboyi v 61. minuti, a bil v prepovedanem položaju. Ob koncu tekme so gosti še enkrat nevarno zagrozili, Tomić je bil po strelu Sebastijana Antića že premagan, toda žogo je prestregel Zlatan Muslimović in pomagal Kopru do rešilnega osmega mesta.