19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Juventus zmagal še desetič zapored, Josip Iličić izgubil v Milanu

Juventus je v 20. krogu italijanskega prvenstva zabeležil že deseto zaporedno zmago. Napoli je bil uspešen v soboto in ostaja na vrhu. Josip Iličić je s Fiorentino izgubil proti Milanu.

Po le šestih točkah, ki jih je osvojil v prvih sedmih prvenstvenih krogih, je branilec naslova Juventus začel zmagovati kot po tekočem traku in v nedeljo zlahka zmagal še v Vidmu, kjer je zmagal še desetič zapored.

Palermo je doživel boleč poraz v Genovi z 0:4. Eden izmed tragičnih junakov gostov je bil tudi slovenski branilec Siniša Anđelković, ki je moral po 65 minutah zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča. Aljaža Strune tokrat ni bilo na klopi Sicilijancev.

Valter Birsa (igral je 42 minut) in Boštjan Cesar (na igrišču je bil od prve do zadnje minute) sta pomagala Chievu do remija z 1:1 v Veroni proti Empoliju.

Vid Belec je branil vrata Carpija, ki je doma z 2:1 premagal Sampdorio.

V zadnji tekmi kroga je Fiorentina gostovala pri Milanu in izgubila z 0:2. Josip Iličić je igral 83 minut. Firenčani so klonili drugič zapored in izgubili stik z vrhom.

Že v soboto je Inter, ki vse bolj izgublja boj za naslov, le remiziral v gosteh pri Atalanti. Pred porazom je Milančane z nekaj izjemnimi obrambami rešil slovenski vratar Samir Handanović. Jasmin Kurtić je v domačem moštvu igral 82 minut.