6. 5. 2014,
18.16

Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Manchester United Everton Arsenal Wayne Rooney

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Juan Mata odločil derbi, neumnost kapetana Liverpoola

V 30. krogu angleškega prvenstva je Manchester v nedeljo z 2:1 zmagal v gosteh pri Liverpoolu. Arsenal je v soboto zmagal šestič zapored. Chelsea je spet zmagal.

Nesporni junak tokratnega derbija na Anfieldu je bil Juan Mata. Španec je goste v vodstvo popeljal po 14 minutah, potem je sledila velika neumnost Stevena Gerrarda. Kapetan Liverpoola je na igrišče vstopil ob polčasu, a na zelenici zdržal vsega 40 sekund, potem pa moral z igrišča zaradi rdečega kartona. Prejel ga je, ker je stopil na nasprotnikovo nogo. Manj kot četrt ure za tem je Mata s pravo mojstrovino zadel za 2:0 za Manchester in derbi je bil odločen. V 69. minuti je Daniel Sturridge resda znižal na 1:2, a to je bilo tudi vse, kar je Liverpoolčanom uspelo. Manchester United je prišel do četrte zaporedne zmage. Liverpol je izgubil prvič po kar 13 prvenstvenih tekmah.