23.00

liga prvakov liga prvakov Arsenal Bayern

Sreda, 13. 3. 2013, 23.00

Izpadel še zadnji angleški predstavnik, Bayern se je izvlekel

Bayern bi proti Arsenalu skorajda zapravil prednost s prve tekme v Londonu. Arsenalu gredo čestitke za borbenost, vendar so Bavarci dokazali, da so trenutno boljši.

Arsenal se je kljub zmagi z 2:0 v Münchnu poslovil od lige prvakov, saj je Bayern v Londonu zmagal s 3:1 in po zaslugi več zadetkov v gosteh napredoval med osem najboljših. Na obeh straneh je manjkalo nekaj standardnih nogometašev in začetek Arsenala je bil suveren. Olivier Giroud je že v tretji minuti po podaji Thea Walcotta skozi noge Danteja poskrbel za vodstvo. Vendarle pa Arsenal ni nadaljeval v napadalnem ritmu, saj je Bayern prevzel pobudo in nekajkrat močno napadel vrata Arsenala. Nekajkrat se je izkazal Lukasz Fabianski, ki pred tem več kot eno leti ni branil. Polpriložnosti so imeli Luiz Gustavo, Arjen Robben in Toni Kroos. Arsenal je v prvem polčasu imel le še prosti strel, ko je žoga za malenkost zgrešila nekaj igralcev.

Bayern je drugi polčas začel precej bolj odločno. Predložek Thomasa Müllerja je za malenkost zgrešil dva soigralca, Robben pa je streljal tik mimo vrat. Po desetih minutah igre v drugem polčasu je pritisk vodilne ekipe nemškega prvenstva popuščal, v 58. minuti pa je sledila velika sodniška napaka. Walcott je prejel podajo v prazen prostor in imel prosto pot do gola, vendar je bil dosojen neprepovedan položaj. Počasni posnetek je pokazal, da je bila to velika napaka sodnika. V nadaljevanju je bila tekma zelo razburljiva, Bayern je nato imel dve veliki priložnosti. Prvo v 62. minuti, ko je Luiz Gustavo streljal tik mimo gola, šest minut kasneje pa je Robben stekel proti Fabianskemu, vendar s konico nogometnega čevlja ni premagal odličnega poljskega čuvaja mreže.

Arsenal bi lahko drugi gol dosegel v 78. minuti. Po dvojni podaji s Santijem Cazorlo je rezervist Gervinho zgrešil okvir vrat. Bayern je dajal vtis, da bo brez težav zadržal prednost s prve tekme, vendar pa je v 85. minuti po podaji Cazorle iz kota z glavo zadel Laurent Koscielny. Ekipa Arsena Wengerja do konca tekme ni dosegla še tretjega zadetka, je pa zato prva, ki je po 29 tekmah premagala Bayern.

Angleški klubi so tako po sezoni 1995/96 prvič brez predstavnika v četrtfinalu, kjer pa bo Bayern, ki velja za enega izmed favoritov. Žreb četrtfinalnih parov bo v petek.