7 let, 12 mesecev

NK Olimpija NK Olimpija NK Koper Prva liga Telekom Slovenije NK Radomlje NK Zavrč NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Gorica odnesla točke iz Novega mesta in postavila piko jeseni (video)

V zadnjem jesenskem krogu so vodilne Domžale izgubile proti nepremagljivim Celjanom, ki so še 22-ič brez poraza. Maribor gladko ugnal zadnjeuvrščene Radomlje, Olimpija poražena tudi v Kopru.

zadnje tekme jesenskega dela nogometnega prvenstva je bila na sporedu v Novem mestu, kjer je Gorica z 2:0 premagala krko.

V Domžalah je bilo slavnostno že v času sobotnega kosila. Klub, ki je pod taktirko Slaviše Stojanovića dvakrat stopil na slovenski prestol, je novi jesenski prvak, izjemen dosežek Elsnerjeve čete pa dopolnjujeta še jesenska naslova mladincev in kadetov. V mestu ob Kamniški Bistrici so zelo ponosni na vse naslove, podvig pa so želeli začiniti z zmago nad Celjem in sladkim maščevanjem za poraz, ki so ga doživeli 27. septembra. Takrat so Celjani kot prvi pahnili na kolena Domžalčane, vratar Nejc Vidmar pa je moral po 1.002 minutah po žogo v svojo mrežo. Gostje ki, v prvenstvu niso izgubili vse od tretjega kroga so nadaljevali niz. Med strelce se je ponovno vpisal Benjamin Verbič in Celjani so še 22-tič zapored nepremagani.

Vijolice so suvereno premagale zadnjeuvrščene Radomlje. Zmaji so po šoku, ko so doma izgubili s Krko, tudi na Primorskem ostali brez željenih točk. Olimpija je sicer imela na dosegu roke vsaj točko, a je Miran Burgić v 96. minuti zastreljal strel z enajstih metrov. V Velenju je bil pravi festival golov, saj so domači premagali Zavrč kat s 7:2.