23.40

2 leti, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,19

1

Monaco Lyon Lille Marseille Lionel Messi Lionel Messi francosko prvenstvo Ligue 1 PSG

Nedelja, 22. 8. 2021, 23.40

Francosko prvenstvo, 3. krog

PSG premaguje ovire tudi brez Messija, navijači prekinili tekmo v Nici #video

1

PSG Angel di Maria | Angel Di Maria je vstopil v igro v 81. minuti namesto Kyliana Mbappeja in se do konca srečanja vpisal med strelce. | Foto Reuters

Nogometaši PSG so v uvodnem dvoboju tretjega kroga francoskega prvenstva gostovali pri Brestu in ga premagali s 4:2. Lionel Messi in Neymar nista kandidirala za dvoboj, Parižani pa so s tretjo zaporedno zmago zadržali stoodstotni izkupiček. Monaco je v soboto na domačih tleh doživel poraz proti Lensu, branilec naslova Lille pa je remiziral v St. Etiennu. Enako se je proti presenečenju uvoda v novo sezono Clermontu zgodilo tudi Lyonu. Zadnje nedeljsko srečanje med Nico in Marseillom je bilo v 76. minuti prekinjeno zaradi vdora navijačev na teren.

Kylian Mbappe
Sportal Drama v Parizu, Mbappejevi že kupili hišo v Španiji

Na srečanju v Brestu so Parižani dosegli štiri zadetke, po dva v vsakem polčasu, med strelce pa se je vpisal tudi Kylian Mbappe. V zadnjih dneh ne manjka govoric o tem, da želi zapustiti PSG že ta prestopni rok, poleg madridskega Reala pa naj bi se zanj zanimal tudi Manchester United.

Argentinec Lionel Messi ni kandidiral za dvoboj. Krstni nastop v pariškem dresu bi lahko dočakal prihodnji konec tedna, ko se bo PSG pomeril z Reimsom. Podobno kot prejšnji konec tedna je manjkal tudi njegov dober znanec Neymar. Tako Messi kot Neymar sta zadnjo tekmo odigrala 11. julija, ko sta se pomerila v velikem finalu južnoameriškega prvenstva. Argentina je zmagala z 1:0, zmagoviti zadetek pa je dosegel Angel di Maria, ki ga je rojak Mauricio Pochettino poslal na igrišče proti Brestu, izkušeni Argentinec pa je prispeval zadetek za končnih 4:2.

Kylian Mbappe je dosegel prvi zadetek v tej sezoni za PSG. | Foto: Reuters Kylian Mbappe je dosegel prvi zadetek v tej sezoni za PSG. Foto: Reuters

Prvič se je med kandidati za dvoboj znašel vratar evropskih prvakov Gianluigi Donnarumma, tako da se za mesto med vratnicama, pred tem je bil statusa prvega vratarja PSG deležen Keylor Navas, potegujeta dva zvezdnika. Proti Brestu je branil Kostaričan.

Lionel Messi PSG
Sportal Messi bo del vrtoglave plače prejel v kriptožetonih. Se mu bo obrestovalo? #video

Monaco je v soboto še enkrat razočaral svoje navijače. Doma je ostal praznih rok proti Lensu, znova pa je brez zmage ostal branilec naslova Lille. Na gostovanju v St. Etiennu se mu je dolgo nasmihala prva zmaga, a je končni rezultat 1:1 pet minut pred koncem postavil Saidou Sow.

Za uvod v nedeljski spored je nastopil še eden dolžnikov uvoda v prvenstvo Lyon in remiziral z vročim novincem Clermontom. Navijači so na omenjenem srečanju videli kar pol ducata zadetkov, Lyon pa, tako kot Lille in Monaco, tudi po treh krogih ostaja brez zmage.

Prekinitev v Nici, plastenka zadela Payeta

V zadnjem srečanju kroga sta se udarila neporažena Nica in Marseille. Tekma je bila prekinjena v 76. minuti, po tem, ko je plastenka s tribune zadela gostujočega zvezdnika Dimitrija Payeta, ta pa jo je vrgel nazaj med domače navijače, kar je izzvalo vsesplošno prerivanje in vdor privržencev Nice na travnato površino. Nadaljevanje srečanja je bilo, po več kot enourni prekinitvi, dokončno prekinjeno.