Evropsko prvenstvo v nogometu za ženske, 1. krog, Anglija

Francozinje že v prvem polčasu Italijankam zabile pet golov

Francija Geyoro | Grace Geyoro je zabila tri gole. | Foto Reuters

Grace Geyoro je zabila tri gole.

V Angliji se igra žensko evropsko prvenstvo. Na zadnji tekmi prvega kroga so se visoke zmage veselile Francozinje, ki so Italijanke premagale s 5:1. Vseh pet golov so zabile že v prvem polčasu. Naslov evropskih prvakinj branijo Nizozemke, ki so proti Švedski po prvem polčasu zaostajale z 0:1, na koncu pa izvlekle točko.

Alexia Putellas
Sportal Prava mala tragedija za najboljšo nogometašico na svetu

Francozinje so izbrano vrsto z Apeninskega polotoka popolnoma nadigrale v prvem polčasu, ko je kar tri gole zabila Grace Geyoro (9., 40., 45.). Za Francijo sta zadeli še Marie-Antoinette Katoto (12.) in Delphine Cascarino (38.). Častni gol za Italijo je v 76. minuti dosegla Martina Piemonte.