Četrtek, 24. 8. 2017, 22.47

Liga Europa, kvalifikacije, play-off (povratne tekme)

Pogumno domžalsko slovo od Evrope

Domžale Marseille | Foto Morgan Kristan / Sportida

Nogometaši Domžal so na povratni tekmi play-offa za ligo Europa izgubili v Marseillu z 0:3 in se poslavljajo od Evrope. Izpadel je tudi zagrebški Dinamo Petra Stojanovića.

Domžalčani so v Marseillu proti nekdanjemu evropskemu prvaku, ki se počasi vrača na pota stare slave, upali na čudež. Pred tednom dni so v Stožicah navdušili, lahko bi iztržili tudi kaj več kot že tako odmeven remi z 1:1, zato so bili tokrat zelo pogumni.

Na začetku tekme so igrali zelo dobro, si priigrali nekaj priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Prišla je kazen in Valere Germain je v 28. minuti zadel za vodstvo Marseilla z 1:0. Isti nogometaš, ki je bil tokrat izjemno razpoložen, je v 56. minuti povišal vodstvo Francozov, ob koncu tekme pa prispeval še podajo za gol Floriana Thauvina.

Domžale se od Evrope poslavljajo pogumno, saj so odigrale kar osem tekem in dosegle pet zmag.

Hladna prha za Stojanovićev Dinamo

Od Evrope se poslavlja tudi Petar Stojanović z Dinamom. Zagrebčani, sicer redni gostje lige prvakov, so doživeli hladno prho v Albaniji, kjer so remizirali z 0:0 in so zaradi remija z 1:1 na prvi tekmi presenetljivo izpadli. Nekdanji nogometaš Maribora je igral vso tekmo.